Wpis z mikrobloga

@ewolucja_myszowatych: miesięcznie to nie dużo, ok 200,ale jędnorazowe wydatki na początku są duże, łóżeczko, wózek jak chcesz nowki to będzie ok 2k razem na to itp. I rachunki wzrosną za prąd i gaz bo trzeba więcej grzać. Za to oszczędzisz na imprezach i alko :-/
  • Odpowiedz
@ewolucja_myszowatych: w pierwszych miesiącach jest sporo wydatków jednorazowych. łożeczko i wózek np. potem wydatki stałe takie jak kosmetyki do kąpieli pieluchy mleko modyfikowane po odstawieniu karmienia, leki itd. te jednorazowe zazwyczaj mocno szarpia po kieszeni-jak chcesz nowy wózek czy fotelik to wyskakujesz z kilku(nastu) stow co najmniej. można też kupować z głową. ja kupilem 2 miesięczny wózek na gwarancji na olx za 600 a babka go kupiła za 1399 bo
  • Odpowiedz
@ewolucja_myszowatych: początki są drogie - wiadomo: wózki, łóżeczka itp. Potem miesięcznie pieluchy, kosmetyki (puder, krem do pupy itp), chusteczki, ewentualnie mleko modyfikowane (nie zawsze można karmić piersią). Najgorzej jak się dziecko rozchoruje, wtedy sporo idzie na leki. Jak już jest większe to trzeba mu zacząć gotować obiadki, więc a to królik na zupkę, a to jakieś lepsze warzywa. Słoiki też można kupować, ale to już drogo wychodzi. Ja gotuję sama
  • Odpowiedz
@ewolucja_myszowatych: no i w miarę dorastania malucha naprawdę ciężko sobie odmówić kupowania mu coraz to nowych zabawek ( ͡ ͜ʖ ͡) Przecież kolejny zestaw torów i kolejki do nich na pewno są mu niezbędne ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

No i pocieszę Cię. Kolejne dziecko już jest tańsze w eksploatacji ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
  • 2
@ewolucja_myszowatych: poczatkowo oprocz kosztow startowych jest dosc tanio. najgorszy etap to ten tuz po cycku czyli pampersy i sloiczki. Potem jak dzieciak wchodzi na jedzenie doroslych czy jogurtow to juz jest lepiej.
  • Odpowiedz
@ewolucja_myszowatych: koło 500zł, ale najpierw trzeba kupić wózek (koło 1500), fotelik do auta plus baza isofix, jeśli masz mocowanie (ja dałem 800+700), łóżeczko i wiele innych pierdół. Łącznie wyprawka wyszła mi koło 8000zł. Nie liczę w tym faktu, iż musiałem zmienić auto ( )
  • Odpowiedz