Wpis z mikrobloga

Mircy-specjaliści ds. #polskiedrogi #wykroczenia #kodeksdrogowy #motoryzacja - pomóżcie proszę policzyć, ile expa i golda dostanie kierowca za następujące wykroczenia:

1. Wymuszenie pierwszeństwa (ścięcie zakrętu i wjazd na sąsiedni pas, wymagający ostrego hamowania pojazdu za nim).
2. Zmiana pasa na linii ciągłej i przejściu dla pieszych (przejście kierowane światłami, ale to chyba nic w tym przypadku nie zmienia).
3. Ominięcie pojazdu skręcającego w prawo poprzez najechanie na obszar wyłączony z ruchu i ciągłą linię (z premedytacją, całą szerokością auta znalazł się poza wyznaczonym pasem ruchu).
4. Przejazd na czerwonym świetle.

Wiem, że mogę to sam znaleźć, ale pewnie ktoś z Was jest w stanie oszacować to z pamięci. Otóż nagrałem wczoraj pewnego ciula w stosunkowo nowej niemieckiej limuzynie ( ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), który mocno zalazł mi za skórę i zastanawiam się, czy strzelić z ucha czy olać sprawę. Z opisu nie brzmi to zbyt strasznie, ale gość jechał naprawdę niepoważnie - na pewno znacie ten typ. Tu ominie, tam się #!$%@?, tu zredukuje i zajedzie drogę - typowy władca szosy, która pozjadał wszystkie rozumy.

Gość jechał jak ostatni frustrat i to w dość powolnym ruchu (centrum dużego miasta, godziny wieczorne), gdzie wiele mu to nie dało - poza przejazdem na czerwonym świetle, po którym poleciał w siną dal i pewnie srogo #!$%@?ł do pieca na wylotówce z centrum. Całe nasze "spotkanie" trwało 1:45 min, więc mogę tylko domniemywać, jak się taki człowiek zachowuje np. w czasie półgodzinnej przejażdżki po mieście ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 8
@zaqwsxdsa: Wiesz, jeszcze jest jedna sprawa. Ostatnio wysłałem policji podobny film (2 nagrane wykroczenia + parę innych, których nie złapała kamera - kierowca jechał jak #!$%@? w środku miasta) i kosztowało mnie to godzinę składania zeznań na posterunku, podawania danych wideorejestratora i masy innych pierdół.

W tamtym przypadku (tak samo jak teraz) miałem numer rejestracyjny (widoczny na filmie) i podałem pełne dane z UFG, więc jeśli będzie "niewykrycie sprawcy" to mnie