Wpis z mikrobloga

Trzeba przyznać że Newsweek ma to coś co wprawia człowieka w taki stan pomiędzy pustym śmiechem a rzyganiem. Artykuł w Newsweeku czyli kopia Tomasz Lis Na Żywo; wypowiada się 2 nie zależnych ekspertów od polityki Petru i Holland.
link

Mam wrażenie, że to jakaś wielka szalona zabawa, że PiS to jakaś grupa rekonstrukcyjna, która odtwarza jakąś wojenną batalię. Politycy tej partii zrobili wrogów z rodaków, którzy nie myślą tak samo jak oni. I nic to, że – ci inaczej myślący – i są do polityków PiS podobni: też mają rodziny, dzieci, chodzą do kościoła. Są wrogami i tyle.


Mówi Holland, tylko że sami się postawili w takiej sytuacji organizując KOD i protestując w sumie nie wiadomo przeciwko czemu. Czego oczekiwali? Że PiS popatrzy, powie 'No tak 50tys. ludzi nas nie chce. Rezygnujemy.' i ogłosi przedterminowe wybory?!

Reżyserka przyznała, że w nieodległej przyszłości boi się w Polsce rozlewu krwi. – Albo, że stanie się coś gorszego, że rząd zabije się w ludziach nadzieje, że tak jak w chwili stanu wojennego - nastanie poczucie bezsensu niemocy, że Polacy udadzą się na emigrację wewnętrzną – mówiła.


Przepraszam a od kiedy to rozlew krwi jest lepszym wyjściem niż zabicie nadziei? Przepraszam, ale ja wolę jednak żyć mimo wszystko. Zresztą kto ma niby doprowadzić do rozlewu krwi? Może KODziści który w postaci Wrońskiego z GW, czy 'niezależnego' Lisa straszą Majdanem w Warszawie? Dzieci w Krakowie, które niosą transparenty zachęcające do ustrzelenia kaczki? Bo chyba nie PiS, który nagle każe czołgom wyjechać na ulicę i rozpłaszczyć tłum bo Macierewicz straci rozum? Dobra rada w takim przypadku dla obrońców demokracji: uciekajcie na wschodni brzeg Wisły. Wszystkie czołgi są na zachodzie, a w całej Polsce nie ma mostu przez który mogą przejechać. Ale kto by się tym przejmował? Na pewno nie korupcyjni politycy z PO.

KOD nawołuje do Majdanu, puczu i rozlewu krwi. Ale piszą i mówią takie bzdety żeby później móc się wybielać mówiąc 'ostrzegaliśmy!'

Holland nie kryła jednak, że na razie jest podbudowana obywatelską reakcją Polaków. – Widać, jak ludzie wychodzą na ulice i mówią, że nie podoba im się likwidowanie demokracji – mówiła w „Tomasz Lis na żywo”.


No jakaż obywatelska reakcja?! Holland opowiada o manifestacji na której sama była razem z prowadzącym Lisem. Przepraszam ale tych 2je to nie obywatele. A że sobie naspraszali znajomych i znajomi znajomych a reszcie zapłacił Petru to żadna obywatelskość.

Zdaniem Holland społeczne niezadowolenie to pokłosie kłamstw, którymi PiS karmił wyborców w okresie kampanii wyborczej. – Gdyby przed wyborami mówił, że będzie nocami zmieniał ustawę o Trybunale Konstytucyjnym, że nie podoba mu się cały system konstytucyjny w Polsce, że chce konstytucję wyrzucić do śmieci a wszystko to będzie chciał zrobić w miesiąc, to w życiu nie uzyskałby większości


Akurat ja bym wtedy zagłosował na PiS 2 razy. I nie. Nie głosowałem na PiS, ale działania dot. chociaż powierzchownego zaorania tego obmierzłego systemu przyjmuje z uśmiechem.
Inna sprawa to ta pokrętna logika: KOD to efekt kłamstw wyborczych PiS. No Ok. Czyli Holland, Lis, Petru, Sikorski, Nowicka, Kalisz inne elyty które były na manifestacjach KODu to okłamani wyborcy PiS? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bzdury do kwadratu!

Mam pretensje, że PiS cały czas poprawia, bo nie wiedzą, co robią.


Powiedział Pan Petru, ekspert od polityki, socjologii, politologii, konstytucji, prawa i stolarstwa. Może to on nie wie co robi PiS i to go najbardziej przeraża? W końcu wszyscy boją się nieznanego. Choć w sumie był tajnym doradcą Tuska, więc może coś tam o polityce i konstytucji wie. Albo opłacił ekspertów. W końcu go stać, wziął kredyt i odda z budżetu.

Moim zdaniem PiS chce pod płaszczykiem ustawy antyterrorystycznej zyskać prawo do pełnej inwigilacji Internetu i zbieranie haków na 38 mln obywateli.


Nie wiem co brał, ale o internecie widać nie ma pojęcia skoro uważa że Polska, kraj który nie jest wstanie obronić informacji dot. własnego wojska no patrz na newsweeku napisali jest wstanie 24h na dobę, 7 dni w tygodniu inwigilować kilkadziesiąt milionów ludzi!
Albo kraj który nie jest wstanie znaleźć podpalacza mostu Łazienkowskiego, przez który przebiegają rządowe światłowody. śledztwo umorzone. Albo Kowalski jest wstanie odciąć Policję i Sąd, i Wojsko od internetu tu

No chyba że Petru uważa że Macierewicz z Jarkiem będą osobiście czytać wszystkie smsy i emaile? Może Pawłowicz od czasu do czasu pomoże, ale nie za dużo bo musi w sejmie i komisjach pomstować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Reasumując stek bzdur i propaganda, głupi uwierzą, a mądrzejszych jest za mało, albo nie mają jak wytłumaczyć.

#polityka #tomaszlisnazywo #tomaszlis #petru #pis #kod
Pobierz komio - Trzeba przyznać że Newsweek ma to coś co wprawia człowieka w taki stan pomięd...
źródło: comment_HfAjMgeP8hJUimZ9TcUQKjIOdYdOKkNI.jpg
  • 3
@BiednyPiesek: wiem, ale zerkam od czasu do czasu żeby chociaż mieć na co narzekać i co obnażać jak spotkam się z ludźmi którzy głosowali na Bronka. A niestety takich znam.(,)