Wpis z mikrobloga

@CreativePL: Na samym początku to wyjechali ludzie, którzy wpierw uciekli przez Rumunię do Francji w 1939 roku, żeby tam wstąpić do armii. Do tego jeszcze można włączyć tych, którzy wyjechali zaraz po wojnie. Później była dopiero większa fala Polaków w stanie wojennym. A te łebki to trzecia, największa i największa fala emigracji po wstąpieniu do unii i zarazem najbardziej prostacka.
@CreativePL: Napisałeś "pierwsza emigracja", nie wiedząc co to jest, więc ci raczyłem wytłumaczyć. To, że jeden chłoporobotniczy łebek wyjechał do Londynu 5 lat wcześniej niż drugi nie czyni go od razu żadną "pierwszą emigracją". Inna sprawa, że wśród ludzi, którzy po 2004 roku wyjechali na wyspy jest też jakaś tam grupa ludzi o wyższych kwalifikacjach i szerszych horyzontach, którzy jakiś poziom trzymają, ale tutaj też nie ma znaczenia czy wyjechali w
@Holiday:
Polonizacja zaczyna się wtedy, gdy w danym kraju jest wystarczająca ilość polaków, aby poruszyć sprawę ich przywilejów.
Gdy politycznie poprawne, tolerancyjne i kulturalnie różnorodne społeczeństwa zgadzają się na żądania zapewnienia im przywilejów, wślizgują się również niektóre inne składniki.
Oto jak to funkcjonuje:
Dopóki populacja Polaków w danym kraju pozostaje w okolicy 2% i poniżej, będą oni uważani przez większość za miłującą pokój mniejszość, a nie jako zagrożenie dla innych obywateli
"póki my żyjemy" ja #!$%@?ę.


@Drakalen: @Kamill: nie chcę nikogo bronic, ale sam w podstawówce byłem przez niektórych belfrów uczony, że "teraz śpiewa się 'póki' bo 'kiedy' to taki archaizm". I tak to w społeczeństwie zostało...
Że ich na metro stać. Chociaż wątpię by zapłacili...

Ciekawe jak szybko ich zawinęli. Przecież tam kamery są dosłownie wszędzie. Jak kiedyś czekałem z lubą na stacji to nagle pojawiła się jakaś żebraczka. Dosłownie parę sekund później komunikat z głośników "przypominamy, że na terenie metra zabrania się żebrania" or sth.

A tak poza tym to świetne miasto. Mind the gap please. #pdk ;)
@wyindywidualizowanyentuzjasta: Widząc takie posty i ludzi przyklaskujących "TO DOKŁADNIE TO SAMO HEHE ZAPROŚMY BIEDOTĘ Z CAŁEGO ŚWIATA POKUJ MIŁOŹĆ TOLERANCJA XDDD" naprawdę łatwo zrozumieć, skąd wzięły się problemy Zachodu. Patologiczny altruizm, skłonność do bagatelizowania wad innych kultur i uwydatniania własnych, fałszywe frazesy o równości wszystkich ludzi. Piekło wybrukowane jest dobrymi chęciami.
@NieBojeSieMinusow: Potraficie tylko papugować, czy argumentować też? Każdy zdrowy, racjonalnie myślący człowiek dba w pierwszej kolejności o siebie, swoją rodzinę i bliskich, więc to naturalne, że chwali co swoje w pierwszej kolejności. Żaden psychoterapeuta nie spróbuje ci uzmysłowić, że stawianie swojego szczęścia i swoich bliskich na pierwszym miejscu jest zachowaniem patologicznym, natomiast jeżeli ktoś sra do własnego gniazda i bardziej interesuje go dobrobyt obcych, dla których on zawsze pozostanie jeszcze bardziej