Wpis z mikrobloga

@Andrzej_K: na alfaclubie polecali Noviteca,Utera i jeszcze jakąś inna firmę specjalizującą się w tłumikach dedykowanych. Ogólnie top3 najlepszych. Wszystkie robią bardzo dobre jakościowo,jednak Ultery są najtańsze.
@bezi: Dzięki cumplu ale jesteś kolejną osobą, która poleca jakieś sportowe wynalazki. Ja chcę najzwyklejszy, może być marki Januszex - byle cichy i zrobiony z dobrej blachy.
@Andrzej_K: To już sam zadecydujesz co dla ciebie jest sportowe. Sam posiadam ultera do 147 jtd, mam go prawie 2 lata , nic się z nim nie dzieję , elegancko się czyści nagar nawet po miechu bez myjni. Żadnych oznak korodowania. Jest cichy, zmienił brzmienie może w 5%. Różnica nie zauważalna. Więc nie wiem co w tym widzisz sportowego - jest to tłumik dedykowany a nie tuningowy. Jeśli nie jesteś do
@Andrzej_K: Też chyba w zbyt ostrym tonie to opisałem. Po prostu chciałbym zaznaczyć że tłumik dedykowany musi spełniać wszystkie normy ustalone w danym pojeździe. Jest to zazwyczaj seryjny w ładniejszym opakowaniu. W przypadku noviteców, które kosztują kosmicznie jest mała szansa na znalezienie czegoś zrobionego solidniej. Możesz jeszcze poszukać w intercarsie oryginał lub zamiennik jednak śmiem wątpić aby był zbliżony do jakości któregoś z nich. Posłuchaj na yt jak brzmi każdy z