Wpis z mikrobloga

@mister_pink:

Za takie wstawki skasuję i zablokuję, smarkaczu


O nie, co ja zrobie tracac tak wartosciowy content. Kasuj, blokuj czy co tam chcesz. Wysmiewasz druga strone, nie traktujesz jej powaznie, a potem sie dziwisz że ktos ci sie odgryzl

Bo wcześniej jest kamieniem


Nie jest kamieniem, ale ma prawie zerowe zdolnosci odczowania.
@spatsi: Tak samo człowiek nie jest psem czy kotem.

@Jebudu: Życie != układ nerwowy. Są komórki, które nie są nerwowe. Dzielą się, powiększają liczebność, rośniesz. Układ nerwowy to tylko część żyjącego organizmu.
@super_c: Jeśli układ nerwowy nie ma znaczenia, to co w takim razie stawia według ciebie zycie człowieka wyżej od innych zwierząt. Dlaczego bez oporow jesteś w stanie zabić mrówkę. To własne o układ nerwowy się wszystko rozbija.
@super_c: @mister_pink: Wiem ze tego typu poglądy dla niektórych są niepokojące. Dla mnie samego były. Nie chciał bym jednak być przez to osadzany jako zły człowiek czy morderca. Dlatego się trochę za bardzo uniosłem za co przepraszam.
Człowiek po śmierci mózgowej może być sztucznie podtrzymywany przy życiu. Czy zabicie go byłoby niemoralne ze względu na jego przynależność gatunkową?


@spatsi: Czy zabicie tego człowieka byłoby niemoralne, gdyby było wiadomo, że obudzi się za góra 9 miesięcy?

śpiący człowiek w przeciwieństwie do płodu jest w stanie odbierać bodźce z otoczenia, czego nie potrafi embrion do 5 miesiaca od zapłodnienia


@Jebudu: podobnie jak człowiek w śpiączce farmakologicznej. Czy mamy prawo
@Jebudu: > Wysmiewasz druga strone, nie traktujesz jej powaznie, a potem sie dziwisz że ktos ci sie odgryzl

Ja wyśmiewam robienie #!$%@? z logiki i lewackie poglądy, ty wyśmiewasz ad personam

Nie jest kamieniem, ale ma prawie zerowe zdolnosci odczowania.


No to się zdecyduj: czy nie ma zdolności odczuwania czy "prawie nie ma"? Bo zaczynasz się plątać w zeznaniach.
Jeśli "prawie" to znaczy że jednak aborcja to dla płodu jednak nieprzyjemne
@Songox25: Rozmawiamy cały czas o konkretnym przypadku, gdzie zabicie kilkumiesięcznego dziecka jest dla niektórych równoznaczne z aborcją, to jest dopiero robienie #!$%@? z logiki.

podobnie jak człowiek w śpiączce farmakologicznej. Czy mamy prawo zabić każdego kto nie odczuwa czasowo(!) żadnych bodźców?


Popatrz na to w ten sposób: Zgon człowieka stwierdza sie w momencie zaprzestania pracy centralnego ukladu nerwowego, więc logicznym jest że o początku jego życia powinno stanowić zaczęcie pracy przez
@marcin-: to jest pikus. mlodziez chodzi na pielgrzymki i tam się rżną, księżą posuwają gospodynie, mają dzieci, kochanków, młodzież chodzi na religie, na msze, z koszyczkami, a na imprezach wchodzą sobie do łozek.
@tomaszk-poz: Nie rozmawiamy o religii. Ale często jest tak jak mówisz. Religia idzie w parze z ogromną obłudą.

@Jebudu: Samodzielna zdolność do rozmnażania #!$%@? organizmy żywe. Nie zabijam zwierząt ot tak. Szanuje życie. To nie znaczy, że nigdy nie zabiłem mrówki ale na pewno nie celowo. Taka jest mechanika tego świata, że śmierć i niesprawiedliwość jest wszechobecna i nikt tego nie zmieni. Ale są rzeczy, których można uniknąć. Co prawda
Zgon człowieka stwierdza sie w momencie zaprzestania pracy centralnego ukladu nerwowego, więc logicznym jest że o początku jego życia powinno stanowić zaczęcie pracy przez tenże układ.

@Jebudu: No ale czym moralnie różni się nie działanie mózgu, przez pewien czas, od bycia w głębokiej śpiączce? Efekt jest ten sam. Gdybyś miał pewność, że w określonym, krótkim czasie człowiek ze śmiercią mózgową ożyje, odłączyłbyś go od aparatury? Taki przypadek niczym nie różniłby się
@Songox25: Szanse na przeżycie, na zaistnienie, ma każdy plemnik. Pomyśl o tym, ilu istnieniom nie będzie dane chodzić po tej ziemi, bo właśnie sobie ulżyłeś. Według mnie te "szanse" na człowieczeństwo płodu są niewystarczającym argumentem przeciw aborcji. Co do człowieka w śpiączce farmakologicznej, on juz zyskał ten status, wiec naszym obowiązkiem jest zrobić wszystko by go ratować. Tak ciężko pojąć różnice?

@super_c:

Taka jest mechanika tego świata, że śmierć i
@zakowskijan72: Człowiek zaczyna się od dwóch komórek - plemnika i komórki jajowej.

Ale domyślam się, że chodziło Ci o to, kiedy uznaję ludzkie życie za znaczące z moralnego punktu widzenia. Uważam, że kluczowym kryterium jest świadomość. Tak, wiem, że świadomość nie jest zero-jedynkowa, ale możemy stwierdzić, że człowiek bez mózgu z pewnością świadomy nie jest, dlatego też obecność układu nerwowego u płodu uważam za aborcyjną granicę.
Szanse na przeżycie, na zaistnienie, ma każdy plemnik.


@Jebudu: Nie bez ingerencji człowieka.

Co do człowieka w śpiączce farmakologicznej, on juz zyskał ten status, wiec naszym obowiązkiem jest zrobić wszystko by go ratować.


No i co z tego, że zyskał? Człowiek po całkowitej śmierci mózgu też zyskał. A chyba nikt nie będzie miał wątpliwości czy go odłączyć czy nie. Człowiek w głębokiej śpiączce spowodowanej lekami niczym się nie różni od trupa