Wpis z mikrobloga

Ktoś obcykany w temacie DG i dotacji mógłby napisać jakieś najważniejsze informacje jak to wygląda? Możliwe, że będę podejmował zatrudnienie na B2B, jakie koszty się z tym wiążą? Nigdy nie prowadziłem DG, jestem zarejestrowany jako bezrobotny, 20lvl. Jest szansa teraz na wyrwanie jakieś dotacji? Jeśli tak to jakie są warunki i na co muszę to przeznaczyć?
Jak nie chce się wam pisać to chociaż rzućcie jakimś linkiem z aktualnymi informacjami.
#wlasnafirma #dzialalnoscgospodarcza #dotacje #prawojazdy
  • 4
@zukuS: musisz sprawdzić w swoim PUP czy aktualnie mają hajs. Jeśli masz możliwość się przemeldować w inną lokalizację to możesz tak też próbować wyczaić urząd z kasą, ale podejrzewam, że teraz może być ciężko, bo co mieli to już wydali w tym roku, a nowego pewnie nie mają. Z tego co wiem to w dużych miastach ciężej dostać, w małych łatwiej, mniej się czepiają i mniej ludzi tam bierze też.
@zukuS: Koszty się z tym wiążą takie same jak przy każdej DG. ZUS (dla Ciebie preferencyjny przez 2 lata) + PIT (w zależności od wybranego sposobu rozliczenia).

Składki ZUS
Rozliczenie PIT

Dofinansowanie to dwie drogi:
1. Z UP ok. 23.000 zł
2. Z UE max 40.000 zł + 1.000 zł co miesiąc przez pół roku
3. Wsparcie zwrotne (pożyczka niskooprocentowana) w różnych programach rządowych

Najprościej zasięgnąć języka we własnym UP -