Wpis z mikrobloga

Wysokie podatki są narzędziem służącym do kontrolowania demografii klasy pracującej, wykształconej i świadomej, ergo - niepożądanej przez elity. Zasiłki socjalne są narzędziem służącym do kontrolowania demografii klasy proli, biedoty i bezrobotnych, nieświadomych jak owce, ergo - łatwych do rządzenia i pożądanych. #oswiadczenie #podatki #nwo #bekazpodludzi #takaprawda #orwell #1984
  • 23
klasy proli, biedoty i bezrobotnych, nieświadomych jak owce, ergo - łatwych do rządzenia i pożądanych.


@Bergkamp: przy okazji odkryles jaki cel ma sciaganie ciapatych do europy.
Wysokie podatki są narzędziem służącym do kontrolowania demografii klasy pracującej, wykształconej i świadomej, ergo - niepożądanej przez elity


@Bergkamp: niby wszystko prawda tylko czemu kraje z wysokimi podatkami są jednymi z najbardziej rozwiniętych..ale to nic, czemu ludzie tam żyjący mają najwyższy wskaźnik zadowolenia z życia? Mówię tu o krajach skandynawskich.
Nie jestem lewakiem jakby co..takie pytanie tylko.
czemu ludzie tam żyjący mają najwyższy wskaźnik zadowolenia z życia? Mówię tu o krajach skandynawskich.


@groszek71: mieli ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wlasnie dlatego, ze mieli duzo - podatkami zrobiono z nich niewolników we wlasnych krajach.
ale w czym to niewolnictwo się przejawia? W wysokim standardzie życia, wysokim socjalu?


@groszek71: nie no na krotka mete bylo zajebiscie - a teraz powoli kraje skandynawskie staja sie ostoja islamu - i ekonomicznie coraz gorzej.
@edgar_k: co do islamu zgoda, ale kiedy nie mieli problemu z uchodźcami to byli na szczycie państw wysoko rozwiniętych. Gadajmy cumplu o podatkach, a nie o obecnej sytuacji. Bo wychodzi na to, że wysokie podatki i zarazem kontrola państwa spowodowała wysoki standard życia w tych krajach. Dowód na moje rozważania wieczorne jest taki: to nie Szwedzi, Duńczycy i Norwegowie uciekają do krajów z niższymi podatkami tylko odwrotnie. No tak czy nie
Bo wychodzi na to, że wysokie podatki i zarazem kontrola państwa spowodowała wysoki standard życia w tych krajach. Dowód na moje rozważania wieczorne jest taki: to nie Szwedzi, Duńczycy i Norwegowie uciekają do krajów z niższymi podatkami tylko odwrotnie. No tak czy nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)?


@groszek71: wiesz, napicie sie wodki tez na krotka mete daje euforie, nie? W PRLu zwlaszcza po wojnie tez ludzie byli
wiesz, napicie sie wodki tez na krotka mete daje euforie, nie?


@edgar_k: cumplu ta euforia trwa od czasów zakończenia wojny, życzyłbym sobie takiego okresu w Polsce. To w końcu prawie 70 lat. Teraz to zupełnie inna historia. Cały czas piszę o systemie podatkowym i jego wpływie na społeczeństwo. Pomińmy gender, uchodźców zrypany system wartości itp. w tych krajach, a skupmy się na podatkach ok?
@groszek71: zadowolone społeczeństwo xd
te zadowolenie to wyraz szczęścia z tego że mozesz iść do drogiej modnej restauracji albo jeździć modnym autem i chodzic w modnych ciuchach. #!$%@? x takich społeczeństw
cumplu ta euforia trwa od czasów zakończenia wojny


@groszek71: oj nieee, od lat 60 do do 90, moze 00 - czyli ok 40 lat.
Ale to wiesz, indywidualnie - akurat skandynawia to zdysyplinowany narod i jak widac sporo zajelo im nauczenie sie, ze po co pracowac, jak jest socjal. W Polsce poszlo szybciej ;)
Nadal najwieksze cele emigracji - USA czy Kanada, wrecz UK - mam opodatkowanie sporo nizsze niz Szwecja
@edgar_k: sporo jednak naszych ziomków wyjeżdża do Szwecji i Norwegii. Sam mam brata w Szwecji i całkiem dobrze sobie radzi mimo tego , że jest zwykłym pracownikiem fizycznym. Nie twierdzę że wysokie podatki są lekarstwem na wszystkie bolączki ale nie zgadzam się też ze stwierdzeniem że zarzynają gospodarkę bo jak widać na przykładzie Danii, Szwecji i Norwegii tak nie jest.
ale nie zgadzam się też ze stwierdzeniem że zarzynają gospodarkę bo jak widać na przykładzie Danii, Szwecji i Norwegii tak nie jest.


@groszek71: bo ja wiem czy wzrost poniżej inflacji to sukces - dla mnie raczej zarzynanie. Zwlaszcza, jak sie spojrzy na to w relacji do dlugu publicznego.
Poza tym - co znaczy radzi sobie niezle - stac go na nieruchomosci czy na ajfona? ( ͡° ͜ʖ ͡°
@edgar_k: Jeszcze raz napiszę: miarą sukcesu państwa jest zadowolenie jego obywateli http://www.pieniadz.pl/W,Europie,najbardziej,zadowoleni,z,zycia,sa,Dunczycy,w,podeszlym,wieku,1-59420-1.html

Eurostat sprawdził, w których europejskich krajach mieszkają ludzie najbardziej zadowoleni ze swojego życia. Okazało się, że zdecydowanie najlepiej warunki swojego bytowania oceniają obywatele krajów nordyckich, czyli Norwegii, Danii, Szwecji, Finlandii i Islandii. Najbardziej zadowoleni są Duńczycy w średnim wieku. Poziom życia ocenili średnio na 8,6 pkt w 10-punktowej skali.

W tych krajach nie na najniższych podatków na świecie.
Jeszcze raz napiszę: miarą sukcesu państwa jest zadowolenie jego obywateli


@groszek71: zaloze sie, w Korei Północnej tez beda zadowoleni ze swojego zycia. Oficjalnie w PRLu tez wszyscy byli zadowoleni z zycia i szczesliwi, a jednak leszke musial skakac przez plot tymi rencami.
Zreszta co to za metodologia badania - wiadomo, ze polacy zawsze beda narzekac i odpowiedz nizej niz szwedzi ktorzy dumnie witaja imigrantow, a tak naprawde mysla co innego.
@edgar_k: porównanie krajów skandynawskich i Korei PŁn to złe zestawienie, cumplu.. litości:) Nie wiem czemu forsujesz takie tezy. Te systemy są przecież nieporównywalne. I znów o imigrantach..ech kończmy.
@groszek71: ty forsujesz teze, ze wysokie podatki powoduja szczescie obywateli, powolujac sie na samodzielna ocene ludzi, ktora jak wiadomo ma wiele zmiennych i zwyczajnie zalezy od mnostwa czynników.
Sprawa jest prosta - wysokie podatki, a przez to wysoki socjal doprowadzil te kraje tam, gdzie teraz sie znajduja, czyli nad przepasc - mimo, ze po drodze mieli calkiem przyjemnie. Tyle.
wysokie podatki, a przez to wysoki socjal doprowadzil te kraje tam, gdzie teraz sie znajduja,


@edgar_k: Ale gdzie one się znajdują? My w porównaniu z nimi jesteśmy w czarnej dupie pod każdym względem. Chciałbym chociaż 10 lat pożyć tak jak w Szwecji z ich socjałem..o czym kolega w ogóle prawi?:)
My w porównaniu z nimi jesteśmy w czarnej dupie pod każdym względem


@groszek71: bo przeciez zaczynalismy w dokladnie tym samym punkcie, nie?

Chciałbym chociaż 10 lat pożyć tak jak w Szwecji z ich socjałem..o czym kolega w ogóle prawi?:)


@groszek71: no to jedz, w czym problem?