Wpis z mikrobloga

Mam jutro kolosa. Prowadzący udostępnił nam przykładowe zadania, jakie mogą się na nim pojawić. I treść jednego z nich brzmi następująco:

Do wejścia analizatora widma doprowadzono sygnał stanowiący złożenie przebiegów sinusoidalnych o następujących parametrach: blablabla


W drugim zestawie zamiast "złożenie" napisał "iloczyn". Czy to jest to samo? Co to bulwa jest złożenie?

#pomocy #pytanie #pytaniedoeksperta #inzynieria #elektrotechnika #matematyka #umieram #mirkoufamtobie
  • 7
@moonlisa: @wi3wiora: Suma byłaby bardzo miła. Bo złożenie byłoby w tym przypadku mega hardkorowe, mnóstwo liczenia, a on nie daje raczej zadań, gdzie trzeba się zaliczyć na śmierć. Tylko jak się ma na myśli sumę, to się pisze SUMA. Ale co ja tam wiem, doktorem nie jestem ;)

@diananana: Jakby nie patrzeć iloczyn sinusów/cosinusów można rozłożyć na sumę. No ciężko powiedzieć. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ale w sumie, te zadania nie biorą się z dupy. Na wykładach czy ćwiczeniach nie było?
@moonlisa: Mieliśmy z tego dwa wykłady, na których nie było zadań i laborki, na których tak naprawdę poznawaliśmy funkcje i obsługę przyrządów. Czyli można powiedzieć, że zadania wzięły się z dupy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie wiem, co to będzie.