Wpis z mikrobloga

Canon 6D


@HulajDuszaToLipa: zadowolony jesteś z puszki? Pytam, bo sama rozważam, ale mam dylemat pomiędzy tym a siódemką, przy czym te druga lepiej mi siedzi w łapie i bardziej pasuje mi jej obsługa, a jednak FF korci ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@HulajDuszaToLipa: bo tam chyba było hmm.. coś innego niż w 7, takie dziwne, nie przypadkiem przełączanie punktów ostrości? Chociaż przy fotografii krajobrazowej, to pewnie mały szczegół, a ja tym sporo żongluję /:
@matra: kupiłem ostatnio 7D i o ile uwielbiam tę puchę, no jest po prostu przecudowna, to jakoś boli mnie to, że nie jest FF, jak bardzo chcesz to przecudowne korzystanie z aparatu, które daje 7D, to może używka 5d mII?

EDIT: no dobra nie ostatnio, bo ponad pół roku temu.
@Slasiu: nie spieszę się ze zmianą sprzętu, także interesuję się tym tylko od czasu do czasu, stąd nie pamiętam co mi w jakim aparacie nie odpowiadało. Jeśli jednak pamiętam dobrze, to mk2 mi po prostu fatalnie w dłoniach leży, za duży był dla mnie i źle mi się na nim pracowało. Wielu operacji nie mogłam wykonać jedną ręką lub było to niewygodne.
Dodatkowo używanemu sprzętowi średnio ufam, ale nie mówię nie.
@matra: Przełączanie punktów ostrości w 6D jest rzeczywiście "lewe", ale i tak najczęściej używa się centralnego, bo najlepiej łapie. Do tego ja sobie ustawiłem je po prostu na tych przyciskach przy kółeczku do przerzucania zdjęć - po prawo od wyświetlacza - i po dłuższym przyzwyczajeniu jest w porządku : )

@notdot: Nie. Z 2 powodów:
- leżę chory w domu
- ale niczego nie żałuję bo chmur jest tyle, ze