Wpis z mikrobloga

@tusiatko: "Napisz list do kolegi/koleżanki z Niemiec a w nim:

-poinformuj go że uczysz się języka niemieckiego

-napisz jak nazywa się twój nauczyciel niemieckiego

-poinformuj ile uczniów liczy grupa

-opowiedz co robicie podczas zajęć"

Jako że z tym językiem spotykam się pierwszy raz a w szkole mam kontynuację to jakoś dam radę zrobić trzy pierwsze punkty to z opowiedzniem co robimy podczas zajęć nie dam rady. Można pisać na priv?
  • Odpowiedz
@Supercoolljuk2: Mam jedną godzinę tygodniowo tego języka. Po angielsku ogarnę ale to nie z tego powodu że się uczę języka w szkole tylko przez samo przebywanie z językiem. Zaraz poślę tyle ile umiem po niemiecku. Szukam pomocy a nie osoby która zrobi to za mnie. W gimnazjum miałem inny język a uczę się go hmm z pół roku co daje tak z maks 10h lekcyjnych.
  • Odpowiedz
@laska0: NIE, kazalam ci ulozyc tekst po polsku i mi go wyslac, a nie kawalek po niemiecku i ze reszte mam wymyslic. To nie moje zadanie domowe, ja Ci tylko mam " pomoc", albo az. Nie chce mi sie zmyslac bajek o 23 godzinie... i pospiesz sie, bo spiaca sie robie :3
  • Odpowiedz
@tusiatko: Potrzebuje tylko to na niemiecki. "Tego języka uczę się już od pół roku. Nasza grupa ma 16 osób. Na zajęciach uczymy się słówek, gramatyki oraz robimy ćwiczenia. (Pozdrowienia na koniec listu chodzi mi o pozdrawiam albo trzymaj się jakiś taki zwrot)"
  • Odpowiedz
Ich lerne diese sprache schon seit ein halbes Jahr. Unsere Gruppe besteht aus 16 Leuten. Im Unterricht lernen wir neue Wörter, Grammatik und machen Übungen. Mach's gut.
  • Odpowiedz
@zurawinowa: Mam duże problemy z nauką gramatyki i składaniem zdań. Naprawdę kalecze.

@tusiatko: Dzięki wielkie. :) Mam pytanie jak się uczyłaś języka? Przebywając w Niemczech czy ucząc się tak jak w szkołach?
  • Odpowiedz
@laska0: i to i to, ale bez zwyklej szkoly ( tak tej polskiej #!$%@? niby) nie umialabym tego niemieckiego do dzis, bo nikt by mnie nie nauczyl podstaw, ktore sa potrzebne, zeby mowic w kazdym jezyku.
  • Odpowiedz