Wpis z mikrobloga

@TheArt:
- ktoś kto nie jeździ co tydzień po słoiki do domu
- ktoś kto nie musi raz na rok robić prezentacji w gimbazie

Laptop? tak, fajnie się czasem jebnąć na kanapie
Laptop jako jedyny komputer? nigdy
@LOLWTF: @glutenfree: @ravz: od prawie 10 lat pracuje na laptopie, nie wyobrazam sobie zeby zalaczac stacjonarke, po co, juz pomijam aspekty ekonomiczne bo stacjonarka zre kilka razy wiecej pradu ale zwyczajnie do niczego nie jest potrzebna, chyba jedynie gimbazie do grania ale do pracy nigdy w zyciu
@TheArt: To też zależy co jest twoją pracą, ja nie wyobrażam sobie pracować na laptopowej klawiaturze i 15" matrycy z wiatrakiem który wyje jak szalony, jak tylko stres CPU wzrośnie powyżej 30% z wylotem gorącego powietrza prosto na rękę jak to bywa w lapkach (chociaż wiadomo, nie we wszystkich).
@TheArt: ale z dwoma monitorami już będzie problem, z podpinaniem i walającymi się kablami na biurku też trzeba się pieprzyć. Po prostu każdemu pasuje co innego, nie ma co się spinać że >kto dzis jeszcze kupuje stacjonarki
@TheArt: przy obróbce foto, wideło czy dużej ilości danych, pracy z dużą liczbą maszyn wirtualnych czy z programami w javie przyda się więcej mocy obliczeniowej.

No i blaszak jest zwyczajnie tańszy. Po co w firmie tworzyć stanowisko pracy z laptopem, jak można ze zwykłym PC? PC rozbudujesz, będzie trwalszy (lepsze chłodzenie), przenosić go nie musisz.

A co, jeśli musisz podpiąć dużo hardwaru? Mój lapek ma dwa gniazda usb, mini dvi i
@Warwick: ty tam nie wtrącaj się, my tu gównoburze kręcimy ( ͡° ͜ʖ ͡°) a co do płyt to nie ma lepszych czy gorszych, zależy co ci jest potrzebne. Obie są na różnych czipsetach, zobacz sobie czy to z Z170 jest ci potrzebne, bo czym one tam się różnią, głównie podkręcaniem chyba.

http://www.gamersnexus.net/guides/2099-intel-chipset-comparison-z170-h170-h110

z kolei ta z H170 ma 6 minijacków z tylu zamiast 3, jak masz
@Warwick: z płytami ogólnie nie patrzysz która lepsza tylko sortowanie od najtańszej i bierzesz pierwszą która ma wszystkie rzeczy których potrzebujesz. Tylko trzeba dokładnie sprawdzać wszystko, ja kiedyś kupiłem do firmy płytę z sata2 do kompa z SSD bo się zaczytałem w te wszystkie złącza i sloty ramu, że zapomniałem na sata spojrzeć ( ͡° ʖ̯ ͡°)

A i warto spojrzeć (jeśli masz jakąś kosmiczną obudowę z