Wpis z mikrobloga

Ci zwolennicy Petru, którzy są anty PO, to najgorszy sort oszołomów. Jak boga kocham. Już nawet ci od SLD są bardziej poukładani.

Nowoczesne lemingi to typowi ludzie z głębokimi i ukrytymi kompleksami, o wielkomiejskich aspiracjach, z poczuciem braku akceptacji, których fakt, że ich życie nie wygląda jak w serialu "Na wspólnej", że na Stabucksa stać ich raz w miesiącu, doprowadza do frustracji. Tylko tacy są w stanie uwierzyć, że nowoczesny Rysio, który czaruje, że są fajnymi, inteligentnymi ludźmi, nie uważa ich za idiotów. Chcą poczuć, że należą do jakiejś nowoczesnej elitarnej grupy ludzi postępowych, takich politycznych hipsterów. Te lemury patrzą na tego Rysia jak w obrazek, spijają słowa z jego ust i nie czują, że odbija mu się Platformą i tym całym gównem, którym karmiła ich przez 8 lat, a co powodowało u nich wymioty.

"To nowe otwarcie, to buntownicy, którzy uciekli z PO, to wojownicy o nowoczesna Polskę" - powiedzą nowocześni.

To nic, że to ta same ekipa, która tworzyła PO, to nic, że jej współzałożyciel to klakier PO Frasyniuk, to nic, że Olechowski przyznał, że za czasów PO wyruchali swoich wyborców z podpisami w ramach testu posłuszeństwa tychże. I to nic, że Rysio figurant z kumplami ich będzie ruchał aż miło. Ważne, że rucha nowocześnie. PO ruchała staromodnie, a oni są nowocześni i z zaścianka, w którym tkwili chcą się wyrwać. Chcą się pozbyć kompleksów, które de facto Rysiu im wmawia. Ważne, że nie będą pachnieć cebulą, choć słoma w butach i kredyt we frankach. Ku Europie, ku nowoczesności. Bo trzeba patrzeć w przyszłość. Trzeba być nowoczesnym.

Dezerterzy z Platformy czapkujący u Rysia, to największy motłoch wśród wyborców wszystkich partii w tym kraju.

#polityka #4konserwy #nowoczesnapl #nowoczesna #oswiadczenie
  • 24
@Duze_piwo: to w końcu lewica czy nacjonalistyczna prawica?

Podkreślam, że odnoszę się tylko do TYCH, którzy w Nowoczesnej widzą lepsza alternatywę dla PO. O tych co już są anty PO. Nie pisałem o tych wyborcach, co z PO świadomie przeszli do Nowoczesnej, bo ta się wypaliła ale generalnie obie te partia są im bliskie.

Obieranie głosów PO, to głos na PIS, Kukiz, SLD, Razem i nawet na PSL. Nowoczesna i PO
@Internet_the_explorer: nie bierz tego tak mocno do siebie stary.

NIE pisałem o tych co za PO, za Nowoczesną & PO, za PIS, Kukiz, ZL, Korwin czy Razem, bo ich wybór jestem w stanie zrozumieć i mnie nie dziwi.

Wyraziłem swoje zdanie TYLKO o tych z PO, co w Nowoczesnej szukają nowej jakości. To tak jakby powiedzieć, że Zjednoczona Lewica to nowa jakość na scenie politycznej. Proszę cię...
właśnie o to chodzi geniuszu, że mówi to samo, co PO 10 lat temu, czyli dobrze mówi. To nie wina Swetru, że PO miała takie obietnice a gówno z tego zrealizowała.


@rudy2007: słuszna uwaga. Mają ten sam program, te same układy, te same twarze, tych samych ojców założycieli, ten sam biznes za plecami, te same wartości ale są zupełnie inni niż PO? Bo Swetru?
@Marian_Koniuszko: ale marian xD przecież PO nie zrealizowała swojego programu, więc czemu nie głosować na partię która ma taki sam? przecież to nie jest bezpośrednia kontynuacja jak w przypadku UW/PO

na kogo innego zagłosuję? Głosując kieruję się wyłącznie gospodarką i tym czy mi zostanie więcej pieniędzy w kieszeni.

PiS? narodowy socjalizm, nie dla mnie. imo rozwiązania z dupy w stylu dać po 500zł w gotówce zamiast odpis od podatku. do tego
przecież to nie jest bezpośrednia kontynuacja jak w przypadku UW/PO ( )


@elbanan: elbanan xD zasadniczo to bym się z tobą zgodził w kwestii predyspozycji i oceny Petru jako takiego, gdyby nie fakt, że udowodnił, że ekonomistą jest #!$%@? (patrz. "Bierzcie kredyty we frankach"), podatki - ok, gospodarczo - zbyt duże powiązania z instytucjami finansowymi, kapitałem zagranicznym co go na niestety stawia równi z PO (galopująca
@Marian_Koniuszko: Ok, to na kogo mają zagłosować ci ludzie? Ludzie, którzy są rozczarowani rządami PO, ale nadal wierzą w słuszność programu, z którym PO szła do wyborów dawniej, a którego nie zrealizowała? Mają zagłosować na partie o poglądach sprzecznych z ich własnymi (np. PiS, SLD) tylko po to, żeby zrobić na złość PO? Czy może na Ozjasza? Bądźmy poważni!