Wpis z mikrobloga

Ja tu tylko zostawię - po raz kolejny trochę o siatce wzajemnego wykopywania z portalu moviesroom.pl:

@freebird7: wykopane z moviesroom.pl 5 z 7
@me_jana_: wykopane z moviesroom.pl 11 z 46, dodane z moviesroom.pl 1 z 1
@Dantavo: wykopane z moviesroom.pl 5 z 8, dodane z moviesroom.pl 1 z 2
@MajaRau: wykopane z moviesroom.pl 3 z 10
@MartaMY: wykopane z moviesroom.pl 10 z 37
@adasiowaaa: wykopane z moviesroom.pl 12 z 74, dodane z moviesroom.pl 1 z 1
@Dassanar: wykopane z moviesroom.pl 1 z 1
@przynajmniej6znakow: wykopane z moviesroom.pl 1 z 8
@evildevil17: wykopane z moviesroom.pl 1 z 3, dodane z moviesroom.pl 1 z 1
Plus dwie stare wygi: @bartez13 i @konstar18

Moim zdaniem kwalifikuje się to w większości na manipulację głosami/multikonto - choć przyznam że osoby odpowiedzialne lepiej się kryją po moim oryginalnym wpisie na ten sam temat w ubiegłym miesiącu: http://www.wykop.pl/wpis/15172687/droga-moderacja-serwisu-wykop-pl-jesli-to-co-opisu/ po którym kilku udało się jednak zbanować.

Wołam @Moderacja @wykop i obowiązkowe tagi: #spam #oszukujo #multikonto #moderacjacontent
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mokrysedes: walka z wiatrakami, kiedyś próbowałem walczyć z jednym z portali piłkarskich, który miał tutaj kilkanaście kont. Nikt nigdy z oficjalnego konta mi nie odpowiedział, a 90% zgłoszeń było nieprawidłowych. Sam portal twierdził, że to "redaktorzy" mają tutaj swoje konta i wykopują treści stworzone przez siebie i kolegów
  • Odpowiedz
@MarianKolasa: Pewnie tak, ale coś z tym trzeba zrobić - to jest jawny spam i manipulacja. Widzę to zgłaszam i sprawę nagłaśniam w komentarzach a jeśli @Moderacja nic z tym nie robi i im pasuje (mimo że jest wbrew regulaminowi) to już nie moja sprawa.

Użytkownicy za to mogą zakopywać i zapobiegać tego typu spamom, zwłaszcza gdy wiedzą że to spam i manipulacja głosami.
  • Odpowiedz
@Mokrysedes: Niestety za mało dowodów, to nie są multi, brak silnych powiązań. Coś jest na rzeczy, ale póki co tylko 3 konta z powyższych dostały permy. Może gdzieś się zmawiają na facebooku by wzajemie wykopywać. Nie banujemy za podejrzenia.
  • Odpowiedz
@Moderacja: Wiem że #internetexplorer, ale ciśnienie mi się znowu podnosi gdy widzę takie znalezisko wykopane TYLKO przez osoby z listy powyżej: http://www.wykop.pl/link/3040995/artykul-oscarowi-rekordzisci/ (@Litha to jakieś nowe multikonto). Jest tego więcej - wystarczy sobie zobaczyć znaleziska dodane z tej domeny i jasno widać którzy użytkownicy się powtarzają.

Rozumiem że zgadywanie się i EWIDENTNA manipulacja gdy multikonta wykopują zwiększając tym samym atrakcyjność znaleziska w wykopalisku bo inni patrzą "o,
  • Odpowiedz