Wpis z mikrobloga

Mirki,mega ##!$%@? z mojej strony...
Miesiąc temu się przeprowadziłam i muszę zmagać się piecykiem gazowym.. Nie miałam wcześniej z takim do czynienia. W mieszkaniu są stare baterie i baaardzo słabe ciśnienie z kranu przez co to cholerstwo się nie włącza. (,)
Czy ktoś mógłby mi poradzić,jak dziadostwo ustawić,aby ciepła woda załączała się nawet przy małym strumieniu wody!

W tym momenie piecyk w ogóle się nie włącza,kiedy leje się wodę z prysznica. W kuchni (tutaj jest zamontowany) i umywalce w łazience jest ok.
Mirasy co robić!? Nie mam już do tego cierpliwości.. za godzinę trzeba wychodzić do pracbazy,a nie ma ciepłej wody ( ͡° ʖ̯ ͡°)

# #gazownik #majster #remont #naprawiajzwykopem #przegryw #kuchnia #lazienka
mrooziaa - Mirki,mega ##!$%@? z mojej strony...
Miesiąc temu się przeprowadziłam i mu...

źródło: comment_eplnOC0PGjjsSKBmUpzzEQHMkrthS4Kz.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@mrooziaa: Pod piecykiem gazowym powinien być zawór zimnej wody. Może jest on za bardzo skręcony ? Jeżeli to blok sprawdziłbym też szacht na klatce schodowej czy główny zawór nie jest przypadkiem za mocno dokręcony.
Jeżeli to i to nie pomoże zawsze zostaje Ci dmuchanie w płomień, który zapala piecyk.
  • Odpowiedz
Czy ktoś mógłby mi poradzić,jak dziadostwo ustawić,aby ciepła woda załączała się nawet przy małym strumieniu wody!


@mrooziaa: nie da. Musi byc minimalne cisnienie zeby sie uruchomil.
Odkrec w lazience i kuchni na raz, powinno pomoc, potem mozesz zakrecic w kuchni jak sie dobrze rozgrzeje :P
  • Odpowiedz
@mrooziaa: kup hydrofor;) sprawdz czy nie masz przykreconego zaworu wodnego na doplywie zimnej wody do piecyka. Piecykowi wystarczy 0,25 bar by wystartowal to naprawde niewiele.

Moja rada:
Sprawdz zawory
Sprawdz perlatory na bateriach, moga byc zakamienione
Sprawdz filtry
Sprawdz baterie jezeli piecyk jest rozpalany poprzez ruch wody.
  • Odpowiedz
  • 0
@mrooziaa: jeśli ktoś je założył, to możliwe, że masz zapchane sitka pod baterią w łazience. Zakręć główny zawór, zdejmij baterię (delikatnie przez szmatkę żeby jej nie porysowac) i wywal.
  • Odpowiedz
@mrooziaa: W tym modelu tuż pod spodem jest kwadratowe pudełko na dwie baterie. Trzeba je zmieniać średnio raz do roku, widać nikt tego nie zrobił
  • Odpowiedz
  • 0
@KorelacjaProkrastynacji:
@kostya:
@edgar_k:
@3mielu:
@Dreamek:
@grisha:
@gomezikpl:
@Usted:

Piecyk jest nowy,kupiony 5 miesięcy temu,wiec nie wiem czy to kwestia baterii.
Co do sitka,okazało się,że w ogole nie ma żadnego w żadnym kranie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Pod prysznicem też jest kran,gdyż była tam kiedyś wanna.
Nie wiem,czy to ma jakieś znaczenie ale gdy puszczam zimną wodę to strumień jest duży,tak
  • Odpowiedz
@mrooziaa: to filtr doprowadzajacy wode do podgrzewacza, skoro masz cisnienie na zimnej wodzie. Zakrec zawor, odkrec filtr wyczysc i zaloz. Ewentualnie wezwij hydraulika. Innej opcji nie widze jezeli zawory sa otwarte.
  • Odpowiedz
@mrooziaa: musi byc filtr, watpie by ktos zalozyl bez. Napewno co generuje wysokie opory skoro ciepla leci tak slabo. Albo filtr zapchany albo kurek z woda przykrecony. Moze mialas renowacje sieci wodociagowej i wszystkie paprochy polecialy ci do instalacji.
  • Odpowiedz
  • 0
@grisha: wszystkiego próbowałam.. wcześniej działało bez zarzutu... I nagle takie słabiutkie ciśnienie i zero... Lodowaty prysznic... Myślę ze bez hydraulika sie nie obejdzie...
A czy brak filtra w piecyku moze miec jakis wplyw na to?
  • Odpowiedz