Wpis z mikrobloga

@lent: najbardziej mi się podoba skrót "F-MĄ"... Przecież ktoś musiał wcisnąć 4 znaki na klawiaturze. Słowo FIRMĄ to całe 5 znaków xD nie mogę sobie wyobrazić ile ktoś przez to zaoszczędził czasu, pieniędzy oraz tuszu w drukarce.
@agaciksa: dodatkowo dołączony był wydruk jakiegoś artykułu o oszczędzaniu na ogrzewaniu i według niego mogę zaoszczędzić w #!$%@? kasy! Zaraz to przeliczę czy aby przypadkiem te oszczędności nie będą większe niż czynsz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@mpower: właśnie, że teraz się zacznie ;p Bo ogólnie to nie lubię jak jest za ciepło, ale człowiek tak ma, że jak ktoś mu czegoś zakazuje, a nie powinien to
@lent: Czy to takie szokujące "nie wydaje mnie się" ktoś usiłuje jakąś odpowiedzialność cywilną wyrobić mnie jsza o sposób i #bareja, lokatorzy grzeją się tak żeby otwierać okna i z drugiej strony pewnie się prują bo ceny ogrzewania wysokie. Polecam własny piec, zakup opału, obsługę i koniec #gorzkiezale
@lent: tz. fajnie, że polecają oszczędzanie ale chyba i tak mieszkańcy za to płaca, prawda? Nie wiem jak jest we wspólnotach mieszkaniowych z opłatami, ALE babcia znajomej kiedyś robią awanturę o to, że u niej w mieszkaniu jest zimno. A ona za dużo płaci. Nie wiem, co chciała tym osiągnąć. Robiła raban, wzywała jakichs ludzi - przed ich wizyta wierzyła mieszkanie tak, żeby było zimno, a jak wychodzili to grzała. W
ale nie rozumiem trochę, to nie jest tak, że każde mieszkanie osobno płaci za ogrzewanie zgodnie z zużyciem?


@pan-masuo: Wtedy nie byłoby problemu. Aktualnie jest licznik zbiorczy, chyba na całą klatkę.

--> może macie tam taka sprytna babcie


@agaciksa: Całkiem możliwe, bo sporo starszych ludzi tu mieszka. Kilka mieszkań z tego co widzę ominęło też wymianę okien na szczelne-plastikowe i dalej mają te takie drewniane z których piździ niemiłosiernie.

Czy
@pan-masuo: może być tak że w tym bloku nie ma żadnego opomiarowania, liczników itp, a wtedy wszyscy płacą jedną stawkę która wynika z całości kosztów ogrzewania / liczbę metrów

wprowadzenie podzielników wymusi oszczędzanie :), krótkie wietrzenie zimą, przykręcanie grzejników jak się wychodzi, wymianę nieszczelnych okien czyli spadek kosztów:)

są też liczniki ciepła ale w starych instalacjach ciężko założyć bez gruntownej modernizacji (piony idą w każdym pokoju) - no i tu znaczny
W bloku sobie pieca nie wstawię ( ͡º ͜ʖ͡º) A już na pewno nie w przypadku, kiedy mamy ogrzewanie miejskie - cenowo raczej tego nic nie pobije.


@lent: dlatego najlepiej gdy jest gaz i piec dwufunkcyjny, płacisz wtedy tylko za siebie (no i to co ucieknie ścianami do sąsiadów jeśli nie grzeją), jest wygodne bo możesz grzać i w lipcu jak masz ochotę, a cenowo nie