Wpis z mikrobloga

Elo Mirosławy!

Kolejna ciekawostka z #wenezuela !

Wacha w Wenezueli i jej cena

o tym na pewno słyszeliście już legendy i podania słowańskie,

Prawda jest taka, że .... Wacha jest faktycznie tańsza od wody (a wody mineralnej sklepach swoją drogą też brakuje...)

Wjechaliśmy na stację Landcuiserem serii podajże J40 (kozacka seria.... zdjęcie w komentarzach)
Bak ma 80l więc paliwo leje się ... i leje.... po kilku minutach bak jest pełen, podchodzi do nas pan nalewak z Wąsem i mówi.... 5.6 boliwarów.

Ile to 5.6 boliwarów? To też ciekawa rozkmina.

Otóż według oficjalnego przelicznika walut 5.6 boliwarów to 0.78 dolara!!!!!!!!!!!!!

czyli 0.78 dolara za 80 litrów benzyny 95...

Niezły deal pomyślicie...

ALE

w związku z ogromną inflacją i głęboką komuną w jakiej żyje Wenezuela, nieoficjalny kurs dolara na czarnym rynku wynosi w przybliżeniu 1 USD = 800 VEF (boliwarów)

Zgadza się, kurs nieoficjalny jest 100x wyższy niż kurs oficjalny.

Jak możecie się domyślać, NIKT nie korzysta z oficjalnego kursu i każdy wymienia dolary na czarnym rynku.

Tak więc korzystając z prostego przeliczenia za 80 litrów paliwa w Caracas (stolica) zapłaciłem .. 0.007 USD.

w załączniku dowód ze stacji - zrobiłem fote jak stan licznika pokazywał 28L

a w komentarzach jak wspomniałem fota Landcruisera J40 (pełno takich tam jeździ)

--
wołam @miczuu bo prosił

z fartem!
tygrysiamaska - Elo Mirosławy!

Kolejna ciekawostka z #Wenezuela !


Wacha w Wen...

źródło: comment_cv1Uo79xPxu6peybrAtIaTt2vWpIMOoX.jpg

Pobierz
  • 127
@tygrysiamaska: czyli kwestia dostania sie do wenezueli i mozna zwiedzac za darmo?:p jak jest z bezpieczenstwem? Jak wygladaja ceny hoteli itp? Jezeli sa przydzialy na zakupy to jak wyglada to w przypadku turysty? Tez musisz pokazywac swoj dowod i obowiazuja cie takie same zasady? Samochod wypozyczony? Ile przykladowo kosztuje wypozyczenie takiego samochodu na dzien?:) podasz jakis przyklad pozytywnego nastawienia do polakow jaki cie spotkal? Super wpis!:)