Wpis z mikrobloga

Elo Mirosławy!

Kolejna ciekawostka z #wenezuela !

Wacha w Wenezueli i jej cena

o tym na pewno słyszeliście już legendy i podania słowańskie,

Prawda jest taka, że .... Wacha jest faktycznie tańsza od wody (a wody mineralnej sklepach swoją drogą też brakuje...)

Wjechaliśmy na stację Landcuiserem serii podajże J40 (kozacka seria.... zdjęcie w komentarzach)
Bak ma 80l więc paliwo leje się ... i leje.... po kilku minutach bak jest pełen, podchodzi do nas pan nalewak z Wąsem i mówi.... 5.6 boliwarów.

Ile to 5.6 boliwarów? To też ciekawa rozkmina.

Otóż według oficjalnego przelicznika walut 5.6 boliwarów to 0.78 dolara!!!!!!!!!!!!!

czyli 0.78 dolara za 80 litrów benzyny 95...

Niezły deal pomyślicie...

ALE

w związku z ogromną inflacją i głęboką komuną w jakiej żyje Wenezuela, nieoficjalny kurs dolara na czarnym rynku wynosi w przybliżeniu 1 USD = 800 VEF (boliwarów)

Zgadza się, kurs nieoficjalny jest 100x wyższy niż kurs oficjalny.

Jak możecie się domyślać, NIKT nie korzysta z oficjalnego kursu i każdy wymienia dolary na czarnym rynku.

Tak więc korzystając z prostego przeliczenia za 80 litrów paliwa w Caracas (stolica) zapłaciłem .. 0.007 USD.

w załączniku dowód ze stacji - zrobiłem fote jak stan licznika pokazywał 28L

a w komentarzach jak wspomniałem fota Landcruisera J40 (pełno takich tam jeździ)

--
wołam @miczuu bo prosił

z fartem!
tygrysiamaska - Elo Mirosławy!

Kolejna ciekawostka z #Wenezuela !


Wacha w Wen...

źródło: comment_cv1Uo79xPxu6peybrAtIaTt2vWpIMOoX.jpg

Pobierz
  • 127
@MokrySuchar: Jest i aktualnie jest na skraju katastrofy po tym jak ceny ropy się załamały. Kraj od lat żył z pieniędzy z ropy, dotując socjalistyczną politykę Chaveza. Były tam takie klasyczne kwiatki jak urzędowo narzucone ceny na rzeczy w supermarketach i kończyło się to jak u nas za komuny.
W weekend opozycja po raz pierwszy wygrała wybory i teraz będzie musiała jakoś rozwiązać to co zostawili poprzednicy.