Wpis z mikrobloga

@PanKtos:
To teraz postaw sobie za cel osiągnięcie takich kompetencji, żebyś mógł z pobłażaniem kisnąć z ludzi, którzy kisną z tego gifa. I opanowanie narzędzi na tyle, by móc przewidzieć co się stanie, gdy użyjesz ich w określony sposób.

Wyobraź sobie chirurga, który grzebie w czyichś bebechach na takiej zasadzie, jak ten obrazek...

Wbrew pozorom, zaskakująco wielu koderów (choć może nie chłoptasi od PHP...) generuje oprogramowanie, które może kogoś w ten
@Sh1eldeR:
No stawiam sobie cele, ale niestety z czasem każdy daje dupy. Zacząłem się uczyć około dwóch tygodni temu od kompletnego 0, przeszedłem podstawy html5, css i teraz wchodzę na PHP, który składa mnie do ziemi. Niestety, ale myślałem, że później będzie tak samo łatwo jak na początku i trochę odpuściłem z tematem kodowania.
@PanKtos:
Dwa tygodnie to jest nic w tej branży. Trudno nawet mówić o zaczęciu drogi programistycznej, bo jeszcze może Ci się znudzić -- to by oznaczało, że się do tego nie nadajesz.

Jasne, na początku liczba błędów, jakie się robi, jest gigantyczna. A ilość potrzebnej wiedzy może przekraczać. Ale też dlatego to jest praca za 15k (jak jesteś dobry), a nawet jak jesteś słaby, to ze średnią krajową czy więcej nie
@Sh1eldeR: @PsichiX:
Raczej już zdecydowałem i zostaję przy tym. Próbowałem z pythonem około 5 lat temu i niestety sprawy osobiste wstrzymały rozwój czego strasznie żałuję. Teraz po półrocznych próbach chcę wejść w kod, a pomocą są wymagający nauczyciele.
Co do zmiany branży to trochę jej będzie, ale koniec końców chciałbym się skupić na tworzeniu stron na urządzenia mobilne co jest moją pasją. Z czasem może przestawię się na aplikację na
@PanKtos: Nawet nie wiesz jak bardzo Cie rozumiem :) jakies pól roku temu wziąłem się za html, css, js... od totalnego 0... :) auć.... Godziny frustracji przy robieniu czegoś co chciałbym, zeby bylo akurat tak jak bym chciał. Ostatnio trafiłem na pewny nowy element, który jest dosc trudny na poczatku, ale jak się opanuje to mocno ułatwia sprawę stron... podpowiem Ci - flexboxy ;)
@PanKtos: w tym gifie jest tyle prawdy, ale odnośnie sytuacji gdzie zgodnie z projektem koduje bezbłędnie layout, a potem klient zaczyna wymyślać co by tu poprawić, wszystko na już, czasami koncepcja zmienia się o 360 stopni i nie ma czasu na porządne przebudowanie kodu, jest tylko nak**wianie poprawek
@Tank1991: 2 tygodnie to bardzo niedługo, raczej nie zabieraj się za PHP już teraz, tylko przez pierwsze 3-4 miesiące skup się na HTML i CSS i zacznij powoli ogarniać JavaScript. Z takich podstaw ogarnij jeszcze DevTools, bez tego to jak bez ręki. Świetny darmowy kurs masz tutaj http://discover-devtools.codeschool.com/.

@flamner: Nigdy nie miałem problemu gdzie klient chciał zmienić znaczną część strony przy gotowym front-endzie.

A co do samego wykresu, jak ktoś
Greg36 - @Tank1991: 2 tygodnie to bardzo niedługo, raczej nie zabieraj się za PHP już...

źródło: comment_hDgPsxvZDGKZmX0O3RzmUfNDIgOK7tNL.jpg

Pobierz
@Sh1eldeR: też hobbystycznie sobie piszę css. mam już praktycznie gotową fajnie wyglądającą stronę, umiem coraz więcej - chciałbym ją jednak przerobić na szablon wordpressa. Czy jest to w ogóle możliwe, jeśli tak - można przejść do tego płynnie, czy koniecznie muszę najpierw zająć się od początku całym php?