Wpis z mikrobloga

Czy Poczta Polska tnie w #!$%@??

Kilka miesięcy temu robiłam prawilne rozdajo... Wysyłałam trzem wykopkom pańskie skórki listem zwykłym, niepoleconym. Jak każą zwyczaje wysłałam w kopercie zabezpieczonej folią bąbelkową, znaczki naklejone zostały zgodnie z gramaturą listu... a do dzisiaj @Joshuaa nie otrzymał mojego podarku :( Podobnie jak @wonsz_smieszek, któremu wysłałam taki sam list z podobną zawartością miesiąc temu. Dla pewności nakleiłam nawet więcej znaczków.

Czy panie z poczty zjadły moje podarowane wykopkom cukierki? (,)
Jak to sprawdzić? Gdzie są moje listy??? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Wołam @Old_Postman, może on coś doradzi.

@PocztaPolskaSA jakieś wyjaśnienia? ( ͡º ͜ʖ͡º)

#pocztapolska #oszukujo #pytanie ##!$%@?


  • 14
@Panska_Skorka: często jest tak, że odbiorca nie przyznaje się do otrzymania paczki oczekując w ten sposób zwrotu kasy albo ponownej wysyłki.
Jeśli taką opcję wykluczamy to faktycznie nie powinno się tak stać.
Trochę tych nierejestrowanych wysłałem i raz mi się zdarzyło, że nie doszło, ale podejrzewam tutaj brak uczciwości ze strony odbiorcy.

Poczta w ostatnich latach podniosła standardy i znacząco polepszyła terminy, ale niestety ceny wzrosły równie mocno także taki polecony
@Joshuaa: umiejętność czytania ze zrozumieniem Ci odebrało?
Napisałem przecież, że "taką opcję wykluczamy".
Opisałem swój przypadek żeby pokazać, że te zaginięcia to często "czynnik ludzki". Ale widocznie godzina jest dla Ciebie za wczesna/za późno żeby pojąć taki fragment tekstu.
@Panska_Skorka: Niestety w przypadku nierejestrowanych przesyłek nic nie da się zrobić ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Nie ma możliwości zweryfikować gdzie zaginęła przesyłka. Pewnie dlatego w prawie pocztowym widnieje zapis, że za listy nierejestrowane nie przysługuje odszkodowanie i służą one do przesyłu korespondencji. Listy rejestrowane do przesyłu dokumentów i dlatego jest nieduże odszkodowanie. Paczki natomiast służą do przesyłu dóbr różnorakich i tu, jak wiadomo, jest opcja ubezpieczenia dosyć