Wpis z mikrobloga

Posiadacze #renault Megane II 1.5 dci 2004, no elo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam pytanie. Chciałbym zamontować jakieś customowe radio bo mam dość słuchania reklam. Bawił się ktoś z was w to głębiej, że tak to określę? Chodzi mi o to, żeby kupić radio, które będzie ogarniać też wyświetlacz i pilota. Czy istnieje coś w miarę dobrej cenie obsługującego AUX/USB z MP3/FLAC (chociaż walić już Flaca bo głośniki fabryczne na razie), bez CD? I czy potrzebny jest zawsze interface, żeby działał pilot z wyświetlaczem, czy jest jakieś cudo (w sensie radio), które nie potrzebuje takich zabaw. Dzięki.

Znalazłem info na forum jakimś ale trochę skomplikowane i zdania podzielone. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 36
@Traviu: musisz sprawdzić jakie masz radio fabrycznie, bo były dwa. Za ok 300 zł kupisz przejściówkę do nowego radia, może trochę mniej. Pytanie czy gra warta świeczki. Na początku po prostu zmień głośniki i radio i wygłusz drzwi :)
@Traviu: te wszystkie przelotki są średnie bo działają z dużym opóźnieniem, były jakieś radia które to podobno obsługiwały natywnie ale to stare modele i pewnie już nie do znalezienia.
@Traviu: czyli z wyświetlaczem w desce. Ok tutaj przelotka, radio jakie chcesz. Na wszelki wypadek zadzwoń do tej, ewentualnie firma w Polsce która używa ich akcesoriów i potwierdź ten element. Potem kupujesz radio które działa z przelotką. W przypadku firmy Clarion, radia są specjalnie oznaczone "oem ready". Kupujesz, wpinasz i masz sterowanie z kierownicy i możliwe, że uzyskasz nawet wyświetlacz na desce :)
@eXe1987: proszę nie wprowadzaj w błąd. Przelotka nie kosztuje 300,- tylko 170,- jak w załączonym przeze mnie linku. Używana przez firmy od car audio więc nie wciskają byle czego.
@ksiak: może teraz są tańsze, jak się orientowałem do JVC to kolo 300 z wysyłką
@Traviu: 2 lata prawie, 1.9 dCi, M2 CC, po chipie na 160 KM. auto bajka na piękną pogodę;) Na chłodniejsze dni też fajnie jak trzeba coś zabrać, bagażnik jednak 500 l robi swoje. Ogólnie to cabrio jako auto codzienne.
@ksiak: możliwe, że tak. Tak jak mówię. Widać znasz się na tym lepiej. Możesz mi znaleźć przelotkę na JVC Megane 2 CC 2006 oraz radia JVC KD-X210
jak będzie kosztowała 170 zł to biore od ręki.
@eXe1987: też mam CC z tego samego roku i też miałem zamiar kupić jakieś radio ale nie chciałem rezygnować z sterowania przy kierownicy, bo to fajna sprawa, ale nie znalazłem niczego sensownego - ostatecznie kupiłem drugi samochód ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Traviu: Adapter do samego sterowania pod kierownicą to koszt około 100 zł, jeśli chciałbyś jeszcze zeby działał też wyświetlacz przy niefabrycznym radiu, to koszt wzrośnie o drugie tyle. Zdecyduj się na konkretne radio i wtedy wyślij zapytanie o cenę do firmy izotech z Wieliczki. Zamawiałem u nich 6 lat temu adapter do radia Pioneer i do tej pory działa bez problemów.
@Traviu: chociaz jakbyś znalazł coś i będzie to działać jak oryginał to wołaj, w sumie bym zamontował, tam mam tylko 2.0 R4 więc nie ma czego słuchać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ksiak: Ceny podałem pod radio pioneer, adaptery do innych producentów mogą się różnić. Ja mam tylko adapter do sterowania, bez wyświetlacza, na którym wyświetla się tylko napis renault.