Wpis z mikrobloga

@kwiatencja: Polakom niestety pojęcia takie jak architektura lub urbanistyka są zupełnie obce. Zwrócisz takiemu jednemu z drugim uwagę, że coś jest chaotycznie pobudowane, jest niefunkcjonalne lub zwyczajnie brzydkie to on albo Cię zignoruje albo co najwyżej odszczeknie coś w stylu:

No co ty? Ludzie nie mają co do garnka włożyć, a ty o takich bzdetach. Nie masz na prawdę innych problemów?


Raz na forum mojego osiedla zwróciłem uwagę, że witryny w
@alosza_: bardzo mi się podoba to że niektóre miasta mają specjalne reguły według których można budować nowe budynki, wiem że na korwinowskim wykopie to brzmi jak zaawansowany komunizm, ale w takim Dubrowniku nie wybudujesz domu innego niż z białymi ścianami i rudym dachem i między innymi dzięki temu to miasto jest tak wyjątkowe, a np. w Paryżu każda dzielnica ma swoje zasady zabudowy których trzeba się trzymać, niestety w Polsce możesz
@kwiatencja: ...i jeszcze ten napis, brakuje tylko aby gotykiem był namalowanyxD
Gdzieś, kiedyś czytałem że po wojnie Niemcy chcieli całkowicie wyburzyć i przebudować wrocławski rynek i okolice, nowa zabudowa miała być w stylu budynku Banku Zachodniego stojąca na rogu pl. Solnego i Rynku.
Nowy styl zaułka pasuje do tego jak ulał( ͡° ͜ʖ ͡°)
źródło: comment_zHSSuVMqHGV4nZN1wIIeaH7mTAp4wqXM.jpg