Wpis z mikrobloga

A więc, po raz to kolejny przychodzi mi opisać pewną historię również z lotniska Ławica, która miała miejsce czas jakiś temu.

Kto lata samolotem, ten wie, jak procedury wyglądają, ale wspomnieć nie zaszkodzi.
Otóż gdy zamierzasz owym samolotem lecieć, masz do wykonania kilka czynności po kolei. Po pierwsze, odpowiednio wcześniej na lotnisku należy nadać bagaż, ktory wyląduje w luku bagażowym., następnie przechodzimy przez bramkę i ustawiamy się w kolejce do bramki bezpieczeństwa, gdzie zostaną prześwietlone nasze rzeczy, a my sami zostaniemy sprawdzeni wykrywaczem metali. Zasady, którymi należy się kierować podczas zabierania ze sobą rzeczy na pokład, są dość jasne i ściśle określone. Nie wolno wnosić żadnych ostrzy, nożyczek, nożyków i innych przedmiotów potencjalnie niebezpiecznych (Taka ciekawostka - kobiety czasem mogą mieć problemy z wejściem w szpilkach ;) chociaż teoretycznie wolno). Wbrew temu co się często powtarza - na pokład samolotu WOLNO zabrać np. cążki do paznokci, pilnik, czy też jednorazówki do golenia (to akurat trochę dziwne, bo żyletek samych w sobie nie wolno). Restrykcje co do wnoszenia rzeczy na pokład odnoszą się również do jedzenia i picia. Co do jedzenia, to nie będę się rozpisywał bo to głównie zależy od naszego lotniska docelowego i lokalnych przepisów. Picie zaś, tak jak każde inne płyny, należy przewozić w pojemniczkach do 100ml i max na osobę to 1 litr płynów, wszystko w specjalnej foliowej torbie.
Tak więc po pozostawieniu wszystkich rzeczy do prześwietlenia, prechodzimy przez wykrywacz metali i - w zależności od szczęścia - idziemy odebrać rzeczy, bądź gdy bramka zadzwoni, musimy poddać się kontroli osobistej.
Nie ma tu czego się bać, to po prostu zwykłe przeklepanie, a bramka może zawyć po prostu kompletnie losowo. (Tak szczerze powiem że kompletnej losowości w tym nie ma, a przynajmniej nie zawsze).
Po kontroli bezpieczeństwa udajemy się do naszego Gate'u gdzie sprawdzane są nasze karty pokładowe i dokumenty, a następnie jesteśmy wpuszczani rękawem, bądź też podwożeni busem, czy puszczani pieszo, do samolotu.

I tu się kończy cała, jak by się zdawać mogło prosta procedura dostania się na pokład samolotu. Piszę że może się zdawać, ponieważ jak widać nie dla każdego jest ona taka prosta. I tu właśnie moi drodzy pojawia się bohater naszej opowieści. Jest to starszy pan w okolicach 65 lat, który wraz z rodziną postanowił wybrać się lotem nr ENT1234 do Grecji na wyspę Rodos. Dla ułatwienia późniejszych opisów, nazwijmy go Janusz.

A więc jak wspomniałem, nasz Janusz czekał w kolejce do bramek bezpieczeństwa, wraz z rodziną. Otóż nasz Janusz zorientował się, na szczęście w porę. że nie wolno wnosić płynów w większych butelkach niż 100ml.
O nie! - pomyślał Janusz, szybko sięgając do swojego bagażu podręcznego i wyciągając z niego pół litra gorzkiej żołądkowej. Co zrobił nasz bohater opowieści? Gdyby ktokolwiek odprowadzał rodzinkę Janusza, pewnie możnaby przekazać butelkę w te ręce i nie martwić się niczym. Niestety Janusz był z rodzinką na lotnisku sam. Pozostaje wyrzucić butelkę do kosza i pożegnać się ze stratą - pomyśli większość rozsądnych osób.
Ale nie Janusz. Janusz proszę was miał plan doskonały. Plan tak perfekcyjny, że w realizację a także jego powodzenie, nie zwątpił by sam Tom Cruise z filmu Mission Impossible. Schował on bowiem butelkę … w spodnie za plecami.
Cichociemni myślę mogliby się od niego uczyć sztuki kamuflażu. Tak myślę przynajmniej. Tak czy inaczej możecie sobie śmiało wyobrazić że pół litra wystające z dupy …. no cóż bynajmniej nie jest zjawiskiem naturalnie występującym dla tego gatunku, choć czasem widząc niektórych mietków pod sklepem może i mogłoby się tak zdawać.
Na nieszczęście naszego Janusza, jakiś Sokolooki Strażnik Graniczny o nieprzeciętnych umiejętnościach, zauważył jakimś cudem, że Janusz coś ukrywa. Oczywiście gnój się zrobił nie z tej ziemi. Bo jak coś chowa, znaczy że możliwie niebezpieczne. On zaś że kurde przecież miał prawo .. hehe cytuję "zapomnieć" wyjąć flaszkę z gaci. Bo przecież "#!$%@? wszyscyśmy ludźmi nie?". Po uspokojeniu sytuacji na parę sekund Janusz był przekonany że ugrał to co chciał. Uśpił czujność strażników i przejdzie z butelką dalej … no niestety nic bardziej mylnego. Poproszono go po prostu o wywalenie butelki do kosza. Wtedy właśnie zaczęło się piekło. "Kto mi za to zapłaci". "Złodzieje hurr, każo u siebie kupować durr, zarabiajo na biednych!!!!" "Grażina czimaj mje bo mu ździelaa" .. i na samiuteńki koniec "Gówno dostaniecie - takiego wała" … po czym odkręcił flaszkę i z pełną świadomością czynu, wydoił ją duszkiem. Do dna. Przez parę pierwszych chwil, całkiem dumny ze swego wyczynu, wyglądał na zadowolonego. Ale niestety jego organizm miał odwrotne zdanie niż jego duma. Trucizna zadziałała chyba trochę inaczej niż się spodziewał. W skrócie - w ciągu następnych kilku minut się #!$%@?ł, wyrzygał, wypocił, odpłynął, zaś w międzyczasie przyjechała karetka. Janusz bez absolutnie żadnej świadomości dalszych czynów, przy ruchach przypominających człowieka z padaczką próbującego tańczyć breakdance, został wyniesiony z terminala i zawieziony … pewnie do szpitala na leczenie na koszt podatnika. Janusz jak widać wyszedł nie do końca na swoje, choć przyznać trzeba że samozaparcia to mu nie brakowało.

Rodzinki jego mi strasznie szkoda było, bo ile wstydu się przez ojca najeść musieli. Do tego wakacje #!$%@?, siano #!$%@? w sumie. No cytując jedną z osób wielkich dzisiejszego świata … "Przykra sprawa".
A wystarczyło kupić wódę na wolnocłówce i nie bawić się w podchody dla 20 zeta.

I to tyle z dzisiejszego wpisu mireczki. Mam ogromną nadzieję, że wpis was nie zanudził, że dla nieznających procedur, je nieco przybliżyłem (mam nadzieję w całości poprawnie - ale cóż, mirko zweryfikuje tak myślę)
Jeśli wpis się nie podobał ... jak zawsze przepraszam za zmarnowanie czasu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeśli się podobał - śledź dalsze historie prosto z lotniska!
------- #justairportthings --------
#heheszki #lotnisko #patologiazewsi
  • 41
@marcinsa12: Takie pytanko odnośnie płynów. To ograniczenie tyczy się tylko bagażu podręcznego czy też głównego? Czy do bagażu glownego/rejestrowanego mogę sobie wsadzić np 3 gorzkie zoladkowe bez żadnego przypalu ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
On zaś że kurde przecież miał prawo .. hehe cytuję "zapomnieć" wyjąć flaszkę z gaci.


@marcinsa12: Dziękuję, rzadko coś w internecie wywołuje u mnie tak spontaniczne prychnięcie.

@kubson1069: To, co przewozisz w bagażu głównym podlega oczywiście regulacjom celnym czy dot. materiałów niebezpiecznych, natomiast przepis o płynach dotyczy wyłącznie podręcznego.
@alyaoo: Do momentu aż zacząłem pracować w Customer Service, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów!

@fredperry: Tak jak napisał @Ratriczek: to po części prawda. Po części, bo jeśli lecisz pierwszą klasą do Dubaju biletem za 20.000 to nawet jak się #!$%@? w sztok to Ci zaprowadzą na miejsce, posadzą, zaopiekują i jeszcze tabsy na kaca przyniosą. Taka oto poprawność i równość.

@kubson1069: Dokładnie tak jak @
@marcinsa12: z ciekawostek dotyczących procedur na lotnisku: wylatując z lotniska LUN - Lusaka (stolica Zambii) bagaż główny prześwietlają przy tobie, zanim jeszcze oddasz go obsłudze i widziałem wielu ludzi, których w tym momencie zatrzymywali i kazali rzeczy wyciągać
Po części, bo jeśli lecisz pierwszą klasą do Dubaju biletem za 20.000 to nawet jak się #!$%@? w sztok to Ci zaprowadzą na miejsce, posadzą, zaopiekują i jeszcze tabsy na kaca przyniosą. Taka oto poprawność i równość.


@marcinsa12: Jeden z powodów, dla których cenię tanie linie. Jestem dziwnie pewien, że w takim rajanie, jak kapitan powie "#!$%@?ć", to możesz być nawet Kwaśniewskim, a i tak nie ma dyskusji.
Rodzinki jego mi strasznie szkoda było, bo ile wstydu się przez ojca najeść musieli. Do tego wakacje #!$%@?, siano #!$%@? w sumie.


@marcinsa12: Rożnie to z rodzinami bywa i ja nie chcę oceniać tej konkretnej, niech sobie robią co chcą, ale jakby się moja żona tak zachowała na lotnisku, to zadzwoniłbym do jakiejś dalszej rodziny "Grażyna jest w szpitalu tym i tym, przywieźcie jej szczoteczkę, pastę i wodę do picia" po
@marcinsa12: ja do tej pory nie ogarniam przeswietlania bagazu. kilka razy na roznych lotniskach, bagaz podreczny przeszedl mi z nozem w srodku, dezodorantem, butelka wody...to nie jest tylko straszak?