Wpis z mikrobloga

Mirki krótkie pytanko do znawców polskiej #polityka Może ktoś polecić jakąś fajną stronkę bądź magazyn z rzeczowymi artykułami bądź felietonami na w/w temat bo tego szamba na wykopie nie da się czytać...
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cypispga: Ciekawy link dzięki. Nie ma potrzeby się spinać kolego, poprostu Ziemkiewicz ze swoim prostym żeby nie powiedzieć łopatologicznym pojmowaniem świata do mnie nie trafia.
@sa7o: Myślałem o czymś podobnym do "Spectator" względnie "The Economist" bądź "Independent". Polską polityką interesuje się od dłuższego czasu niestety pomimo usilnych prób nie udało mi się znaleźć nic na jako takim poziomie :-(
  • Odpowiedz
@Atreus: "bajkopisarza" treść a nie osoba dlatego się spoiłem oceniłeś typa a nie co powiedział. A na zapas jestem je..y optymista i przyjmuje że każdy myśli, praktyka jednak udowadnia co innego mino to ja dalej wierze że ludzie używają tego organu w głowie :)
  • Odpowiedz
@cypispga: Tak się składa że miałem nieprzyjemność czytać jego wypociny pod postacią kilku felietonów. Takiej ilości prawicowych populizmów zaserwowanych prostackim językiem mających zapewne trafić do średnio ogarniętego targetu dawno nie widziałem.
Nie założyłem tego postu żeby się spierać czy kłóci , poprostu chciałem się dowiedzieć czy istnieje coś takiego jak polska publicystyka polityczna na poziomie, z którą warto się zapoznać.
  • Odpowiedz
@Atreus: nie ma. Teraz była debata Żakowski i Ziemkiewicz. Żakowski mowił, że nie da rady się zrobić polskiego Economista, nie ma popytu.
W polsce to co najwyżej odmiane Guardiana (mocno ideowy mimo wszystko) można robić.
  • Odpowiedz
@sa7o: Smutne to trochę: poziom publicystyki dno, poziom debaty sejmowej dno, poziom debaty publicznej też dno. Pamiętam że pierwsze co mnie uderzyło jak przyjechałem do Polski to absolutny brak jakiejkolwiek kultury dyskusji zwłaszcza na tematy polityczne :-(
  • Odpowiedz
@Atreus: nie ma dyskusji, są co najwyżej debaty. Chodzi o zaoranie, zmasakrowanie drugiej strony, nie o kompromis. beka z prawaków, beka z lewaków

Jak znajdziesz to czego szukasz, daj znać. A w między czasie polecam twittera Tomasza Lisa (żarcik)
  • Odpowiedz
@sa7o: O wilku mowa jak niewiele trzeba żeby zostać czerwonym polakożercą nianawidzącym patriotów :-) Wystarczy skrytykować ulubionego pismaka oponenta :-)
@cypispga: Już dobrze kolego niech Ci będzie Ziemkiewicz nieomylnym wieszczem jest i basta :-)
  • Odpowiedz