Wpis z mikrobloga

@Cervantes006: Jeśli jesteście na urlopie, który mieliście zaplanowany wcześniej niż otrzymaliście wezwanie na rozprawę, to rozprawa powinna zostać odroczona (o ile oczywiście poinformujecie o tym sąd). Jeżeli stale przebywacie za granicą i po prostu nie będziecie chcieli przyjechać, to będzie się prowadziła pod waszą nieobecność.
@Cervantes006: Zależy co to za sprawa i jakiego kalibru. Jeśli karna (a tak należy rozumieć wyrok skazujący), to mogą Cię i ścigać za granicą, a przy wjeździe z pewnością może być problem. Zależy oczywiście od kalibru sprawy i orzeczonej kary (ale czasami nawet przy śmiesznych niezapłaconych grzywnach jest problem, bo w teorii da się to zamienić na areszt).
@adwplat: Sprawa może nie jest dużego kalibru, no ale wiadomo. W skrócie moja dziewczyna (teraz zaczynam wątpić w mój wybór) #!$%@?ła głupotę w pracy (cośtam z podrobieniem podpisu szefa na jakichś papierach, nie znam szczegółów), sprawa się wydała i będzie przypał. A pytam dlatego, że planowaliśmy oboje wybyć do Anglii na stałe (albo i nie), praktycznie wszystko już było dogadane i miało się odbyć na dniach i teraz pewnie będziemy musieli
na dniach i teraz pewnie będziemy musieli zarzucić ten pomysł.


@Cervantes006: Jeśli jest już wszczęte postępowanie przygotowawcze, to najlepiej niech sobie znajdzie szybko jakiegoś adwokata, który w jej imieniu dogada się z prokuratorem na jakaś racjonalną karę bez konieczności przeprowadzania całego postępowania. W trakcie postępowania wyjazd nie jest problemem, o ile nie dostała zakazu opuszczania kraju. Jeśli to faktycznie pierdoła, to wystarczy, że raz przyjdzie do sądu i dostanie pewnie jakieś
@adwplat: Dzięki serdeczne za pomoc. Trochę przedramatyzowałem z tym zwątpieniem, po prostu jestem troszkę zszokowany, a z niej póki co ciężko wydobyć cokolwiek sensownego. Ale na pewno potrzebuje teraz wsparcia, więc przy niej będę. Sam nie miałem nigdy problemów z prawem i jestem troszkę zdezorientowany. Orientujesz się może na ile takie zawiasy mogą utrudnić późniejsze życie (głównie pod kątem kariery)?
@Cervantes006: Trochę mogą, ale myślę, że do przeżycia. Problemem jest okres kiedy kara jest warunkowo zawieszona. Zatarcie skazania następuje po 6 miesiącach od zakończenia okresu zawieszenia. Czyli po pół roku od zakończenia zawiasów (powiedzmy że były na dwa lata), w świetle prawa jest ona już osobą, która nie była karana.