Wpis z mikrobloga

Mirko, jakieś rady jak się zabrać do nauki niemieckiego? Niby przez 9 lat w szkole miałem, ale to raczej była kpina niż nauka, co baza to to samo, na dodatek sporo zapomniałem. Da radę samemu sie uczyć w domu czy lepiej będzie się zapisać na jakiś kurs? Polecicie jakieś podręczniki, kursy, programy albo jakąś dobrą szkołę w Wawie?
#niemiecki #jezykiobce #pytanie
  • 6
@Ten_tego: Ja bym zaczęła podobnie jak z angielskim - 80% tego języka nauczyłam się z filmów i seriali z napisami, dodatkowo tłumaczyłam sobie teksty, zawsze jakieś słówko się zapamiętało (bierzesz artykuł na temat, który Cię interesuje, słownik do ręki - u mnie działał najlepiej książkowy bo zanim znalazłam słowo to musiałam je 5 razy powtórzyć żeby nie zapomnieć co szukam, a potem jeszcze porównać dokładnie czy to na pewno dobre słowo
@kicioch: pomysł dobry, tyle że seriali i filmów po niemiecku które by mnie interesowały jest niezbyt wiele ( ͡° ͜ʖ ͡°) no i nie znam niemieckiego w takim stopniu aby je zrozumieć.Niemiecki to trochę inna bajka niż angielski. Z angielskiego zawsze się ma te jako takie podstawy po szkole, ale niemiecki w nich to istna porażka. Ale pokombinuję coś z napisami