Wpis z mikrobloga

Od czego zaczynaliście naukę ogólnie pojętego linuxa? Z jakich materiałów korzystaliście? Do tej pory miałem styczność na poziomie akademickim/szkolnym natomiast chciałbym też coś porobić w domu co by się przygotować do pracy zawodowej z linuxem w przyszłości, mam od jakiegoś czasu wykupionego vps, czeka na przypływ motywacji do nauki.

#linux
  • 10
@ancym1: To zależy. Zwykle będziesz potrzebować SSH, Sambę, być może PXE, Firewall, serwer WWW z bazą danych. To taki pakiecik startowy, pobaw się tym
@ancym1: Ja zaczynałem od RedHata i nie miałem pojęcia co to jest Linux, po prostu siedziałem i grzebałem. Teraz jest łatwy dostęp do internetu i pełno ludzi mogących pomóc więc po prostu zainstaluj coś i próbuj na tym pracować a jak czegoś nie będziesz wiedział to wtedy szukaj lub pytaj.
@a__l: Ja na studiach to teorię miałem, ale nie tyle z Linuksa, co ogólnie z systemów operacyjnych, na przykładzie Linuksa. Co ciekawe, używając Linuksa od lat, dostałem 3 albo 4 :P
@a__l: Zwykle to może jest, ale to nie jest reguła. I tak więcej na studiach było socjologii czy filozofii niż np. Linuksa czy sieci komputerowych XD

Kto w ogóle zatwierdził takie gówniane przedmioty na studiach