Wpis z mikrobloga

Z czystej ciekawości, na grafice rysujemy myszką, czy mamy tablety?
Maciej, to są Studia, Politechnika, jesteś na trzecim roku i takie głupie pytania zadajesz.
Przecież to oczywiste, że grafika -podobnie jak programowanie- będzie na kartce.

#bash #heheszki #takaprawda #polibuda #politechnika #studbaza
  • 64
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@homo_superior: Zawsze mnie to u nich zastanawiało. Prowadzący myślą, że jak za ich czasów przyjdzie nam jeszcze programować na Odrę, gdzie studenci maja jedno podejście do kompilacji na tydzień? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@pakoz: Na jakich wy kurde kijowych uczelniach studiowaliście?

- Nigdy nie miałem BASIC'a czy PASCAL'a na uczelni
- Zaczynaliśmy od niskich rzeczy czyli C/C++, i później wyższe Java/.NET
- Nigdy nie pracowaliśmy na kartkach, zawsze fizyczne maszyny i praktyka
- Na teorię nie trzeba było chodzić, zaliczenie praktyki w 90% przypadków
  • Odpowiedz
@kovalski: nie wiem z jakiej uczelni jest @corpseRott, ale ja będąc studentem 3 roku IT na polibudzie warszawskiej tylko raz (na sesji w I sem) musiałem pisać kod na kartce. Ale i tak ten egzamin był gówno wart, bo trzeba było sumarycznie przepołowić przedmiot (laboratoria+sesja), gdzie z laboratoriów, Ci co przetrwali do dzisiaj mieli po 90-100% i praktycznie na sesję przychodzić nie musieli
  • Odpowiedz
Ja nie tylko piszę na studiach programy na kartce, ale nawet je dowodzę i bynajmniej nie uznaję tego za głupie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Programowanie na kartce to nauka podstaw algorytmów


@matips: no chyba nie u wszystkich ;)
Mnie (w zamierzchłych czasach, ale jednak) męczyli z asemblera '51 - program pisany na kartce. I to taki całkiem całkiem niemały. Jako sprawdzenie - były przepisywane do komputera, kompilowane (musiały się skompilować bez błędów, oczywiście) i musiały się wykonać prawidłowo by ocena była >2
Gdy jakoś to nawet wychodziło, to pisaliśmy (nadal na kartce!) prace zbiorowe
  • Odpowiedz
@hrumque: A jak wyglądał system na którym to odpalaliście? Spotkałem się ( jako z ciekawostką) z automatami programowanymi w asemblerze, z konsolą, ale bez jakiejkolwiek opcji zmiany programu, jego zatrzymania czy czegokolwiek. System się wyłożył = restart + pisanie od nowa.
  • Odpowiedz