Wpis z mikrobloga

Wiem, że nie da się na drodze empirycznej dowieść istnienia bądź nieistnienia bytów ponadnaturalnych.

Mam jednak nieco inne pytanie - czy istnieją jakiekolwiek solidne naukowe przesłanki, sugerujące istnienie jakiegoś absolutu w postaci pierwotnej, twórczej siły bądź prawa? Chodzi mi o jakąś niezniszczalną i odwieczną stwórczą moc próżni, panteistyczną "inteligencję", zapisaną w konstrukcji świata albo ostateczną Osobliwość/Omega Point w przyszłości. #pytanie #fizyka #kosmos #filozofia #religia
Pobierz AdamZz - Wiem, że nie da się na drodze empirycznej dowieść istnienia bądź nieistnieni...
źródło: comment_ppip29f8d7osXYBajL4MFnCuW9QeN25o.jpg
  • 9
@cruc: W ramach metody naukowej i posługiwania się matematyką/logiką - zajmuje.
@kejes: Moim zdaniem to dobry punkt wyjścia - tylko, że całkowita energia Wszechświata wynosi zero, a ona sama jest własnością. Może coś bardziej pierwotnego?
czy istnieją jakiekolwiek solidne naukowe przesłanki, sugerujące istnienie jakiegoś absolutu w postaci pierwotnej, twórczej siły bądź prawa?


@AdamZz: Raczej nie istnieją, bo byłyby znane. W zależności od tego co by mówiły, byłyby bez przerwy podnoszone przez chrześcijan, ateistów, lub innych takich.