Wpis z mikrobloga

Ten moment, gdy dwoje dzieciaków wydoxxowało jakąś starą bazę danych ze starym hasłem i mailem.
Oczywiście hasło do niczego już nie daje dostępu, i to od dobrych kilku lat. Ale inba trwa, grożą że mają nowe, ale zahashowane.
I tak oto mija czwartkowy wieczór, na dumaniu gdzie mógłbym jeszcze używać jednego ze starych haseł, i gdzie wypadałoby zacząć zmieniać na nowe.
Ech.

Dodam, że jeden z tych panów najpierw udupił techbazę, a teraz trzeci rok kibluje w pierwszej klasie liceum. Ale mamusia daje na serwerki na których odpala LOiC, mimo tego, że nie ma pojęcia jak to nawet działa. Teamspeaki ddosuje, ale co to udp - nie wie.
Tacy ludzie powinni wisieć. Ech. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Znam ich dosyć długo, ale przez ich wkurzające, debilne i prymitywne zachowanie długo nie wytrwałem i za każdym razem kończyło się to /kickban z kanału #irc. Ostatnio zaczęli pisać stronę która służy do wrzucania screenshotów - http://load.re/ - www.load.re.
Kilka miesięcy wcześniej dyskutowałem z jednym z tych typów o tym, "po co hashować hasła" - koleś nie wiedział i nie rozumiał, uważał, że można wszystko spokojnie plaintextem trzymać ;-).
Więc gdy przyszli do nas na kanał IRC, ja trochę poprzypominałem tamtą rozmowę, i stwierdziłem, że nigdy w życiu nie skorzystałbym z ich rozwiązań, bo po prostu im nie ufam, i nie polecam korzystania nikomu z obecnych na kanale.
Oczywiście foch, obrażalstwo, ciężkie sprawy i wyzywanie od gimbusów.

Dzisiaj przyszli obaj na kanał - i tak jak mówiłem - jeden zdumpował kawałek bazy z moim starym hasłem w plaintext + starym mailem z którego nie korzystam, zaczął heheszkować i grozić.
No i wuj, że wszędzie mam 2fa + nigdzie nie korzystam ani z maila, ani z tego hasła. I tak sumienie każe szukać dziury, która może spowodować fuckup na większej skali.
Nie polecam tego stanu nikomu. Nie rejestrujcie się na rzeczach, które pochodzą od ludzi, którym nie ufacie - taki protip na ten miesiąc. ;-) Albo rejestrujcie się na kompletnie nowych danych, w tym na nowym mailu.

#rant #it #problemy #hakerzy #scriptkiddie #gorzkiezale #niewiemjaktootagowac #truestory #sadstory
  • 16
@biczek: ano jest. Tylko ten mail jest na tyle stary, że jo żech mioł 9 lat jak go zakładałem ;-) i stąd lekkie przerażenie, na jakich portalach jeszcze mogłem go tam ustawić.
@biczek: tam jednego to już ostro weryfikuje - jak można nie zdać w szkole średniej do drugiej klasy? ( )
Mam tak, że czasami wolę jeszcze chwilę się pokłócić w nadziei, że zrozumie. No ale niestety, dupa.