Wpis z mikrobloga

Mirki, mam ciężki dylemat...
Otóż nie wiem czy wziąć się konkretnie za naukę i nadrabianie braków w nauce, zdaję rozszerzoną fizykę i matematykę, ale strasznie się opierdzielam. Uproszczając, chodzi mi o to czy ktoś z Was na własnym przykładzie może mnie jakkolwiek pouczyć w sprawie matury itd. Czy to serio jest tak, że potem mogę mieć problemy z pracą jeśli w szkole nie będę się dostatecznie dobrze uczył? Mam takie totalne zero motywacji, czuję, że to co tutaj sobie wykuję wcale mi się nigdy nie przyda w mojej przyszłej pracy, pomimo tego, że nawet nie wiem kim chcę w przyszłości być... Ostatnio sporo mam feelsów przez naukę, a raczej jej brak, troszkę się cykam, że jak teraz będę się dalej opierdzielał to potem nic ze mnie nie będzie, studia i w ogóle... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#licbaza #niewiemjaktootagowac
  • 26
@intires98: Najgorsze jest to, że z matmy też się #!$%@?. :DDD Po prostu nie odrabiam sobie prac domowych, nic, kompletnie. Z dwa razy się pouczyłem na fizykę i matematykę żeby dostać łatwe 5 i to wszystko co póki co zrobiłem. XD
@Shiev: generalnie jak będziesz mieć #!$%@? to skończysz jak moi niektórzy znajomi wieczni studenci. Rekrutują się na jakieś śmieszne kierunki, zmieniają je na inne, nie zdają, uczą się dzień przed sesja, a potem o kurde, ale trudny kolos psorek hój :c. No i pod koniec i tak rzucają studiowanie w #!$%@? i marnuja te 3 lata zamiast się zabrać za coś konkretnego od razu _
@Shiev:

Czy to serio jest tak, że potem mogę mieć problemy z pracą jeśli w szkole nie będę się dostatecznie dobrze uczył? Mam takie totalne zero motywacji, czuję, że to co tutaj sobie wykuję wcale mi się nigdy nie przyda w mojej przyszłej pracy, pomimo tego, że nawet nie wiem kim chcę w przyszłości być...

Jeżeli sam nawet nie wiesz, kim będziesz, to na wszelki wypadek się ucz... Wiadomo, w McDonalds
@Banderoza:
Te arkusze to niezły pomysł, wydaje mi się, że jakbym przynajmniej się do tego przyłożył to mogłoby być fajnie, dzięki.
@atencjaqueen:
Zdaje sobie sprawę, że mając #!$%@? może być trudno ze studiami, ale najgorsze jest to, że nic konkretnego nie mogę wymyślić, moja nauka byłaby w pewnym sensie "na wszelki wypadek".
@wdzwr:
Nie wierzę, musiałaś choć odrobinę się przykładać. :D
@Marbarella:
Wiem właśnie, braki w nauce mogą
@Shiev: Jeszcze jedna kwestia o której zapomniałam wspomnieć. Nauka sama w sobie jest czynnością, która ćwiczy i rozwija mózg. Jeżeli totalnie nic nie robisz, to z czasem będzie coraz trudniej przyswoić nową wiedzę i skończy się tym, że nie uda Ci się skoczyć nawet żadnego gowno kierunku
@Shiev: Szczerze to przegladnij sobie po prostu kierunku na uniwerkach, polibudach. Ja swój tak znalazlam. To było coś co mnie zawsze mega rajcowalo i było połączeniem tego co lubię, ale nie wiedziałam, że w ogóle taki kierunek istnieje. Weszlam na stronę uniwerku znalazłam, przeczytalam, beng to jest to! W ten sposób może znajdziesz coś co Cie zainteresuje i doda motywacji.
@Marbarella: Szczerze to nie patrzyłem na to z tej perspektywy. Czytam książki niby, ale wydaje mi się, że mózgowi to nie wystarczy. Jak mam już marnować czas na gównokierunku to wolę coś wykombinować bez studiów, raczej albo coś porządniejszego albo nic. No coż, mam nadzieję, że znajdę jakiś złoty środek w tym wszystkim, zwłaszcza że to mój jedyny problem, na nic innego nie mogę narzekać... :v
@wdzwr: Aż tak mnie
@Shiev: Twoje podejście przypomina mi trochę podejście mojego byłego. Zgadnij czemu byłego (͡° ͜ʖ ͡°). Serio stary znajdź w sobie przynajmniej trochę motywacji bo nadzieja jest skoro powstał ten wpis.
@brazolek123: No w tym sęk, że nie jestem pewien czy powinienem w ogóle. Dlatego piszę, że coś średniego albo wcale. Musiałbym wreszcie ukierunkować się w którąś stronę i zdecydować co potencjalnie chciałbym robić
@atencjaqueen: Ajj to tak trochę ja, z tym, że staram się to ograniczać we wszystkim innym niż nauka. Zatem pora na ograniczenie przekładania wszystkiego na potem i na wyjście z #tfwnogf, może to będzie moim strzałem w dziesiątkę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@atencjaqueen: Dziena. :D Właśnie tak słyszałem od znajomków ze starszych klas. Może zaskoczę wszystkich, a najbardziej siebie i jako jeden z nielicznych będę coś umiał. XD
@Shiev: spoko i tak nie macie źle, mój rocznik pierwszy rok nowej podstawy to się miesiąc przed matura dowiedzielismy jak wygląda ustny z Polaka. Otwierając arkusz z biologii też trochę zdziwko bo zamiast zadań ściany tekstu. No i oczywiście straszenie, że nie będą ludzi dopuszczać do matury hurrr durrr. Tak nam robili pod gorke a potem nagle się okazało 100% zdało (ㅇㅅㅇ❀)
@brazolek123: Właśnie sporo kolegów coś takiego organizuje, ja też miałem zamiar i skoro to może pomóc to chyba się też skuszę.
@atencjaqueen: Tak? Ja w 1 klasie na fizyce oglądałem Shreka. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Teraz tylko nauczycielki od polskiego i angielskiego się starają, reszta jest raczej przekonania, że co sobie zrobimy to będzie. :D Trochę nabrałem motywacji powiem szczerze, nie takie złe mirko jak je