Wpis z mikrobloga

Mirki, przez przypadek (str. 2) natrafiłem na dziecko polskiej myśli technicznej, która według autora ma zmienić oblicze komunikacji publicznej na całym świecie. Chodzi o projekt MISTER (pic rel) Olgierda Mikoszy

Temat pojawiał się już wcześniej w mediach (mówiono o Zakopiance, Opolu, Rzeszowie itd.) nic z tego nie wyszło. Autor pomysłu twierdzi, że główną barierą jest nieprzychylność, ignorancja i brak skłonności do wdrażania nowych pomysłów ze strony władz. Pewnie sporo w tym racji, ale może są też powody obiektywne - techniczne, ekonomiczne itp. Mimo, że temat powraca co parę lat - nie znalazłem solidnego, technicznego opracowania, które krytycznie podeszłoby do analizy takiego projektu w warunkach miejskich. Na stronie projektu jest analiza przepustowości, ale specjalnie się na tym nie znam, a poza tym fajnie by było jakby, ktoś na to spojrzał z zewnątrz. Może ktoś trochę się zna na transporcie i podjąłby się oceny? A może taka ocena gdzieś jest, tylko, że nie znalazłem?

Inna sprawa, że technologia też idzie do przodu - dziś systemy nawigacji oraz kierowania bezzałogowego bardzo mocno się rozwinęły i wkraczają do etapu komercjalizacji. Może to rzeczywiście jest przyszłość?

Co myślicie Mirki?
#nauka #transport #transportpubliczny #miasto trochę #kolej #polskamysltechniczna
Pobierz k.....o - Mirki, przez przypadek (str. 2) natrafiłem na dziecko polskiej myśli techni...
źródło: comment_0ZQXM5OTmN3EU7l8fophry7qwJthsEFs.jpg
  • 5
@kapuczino: Ło stary, nie pamiętam, jakie wypowiedzi były tam dobre, ale ogólnie kiedyś poruszany miałem ten temat na jakiejś alkorozmowie:
1. Szpeci miasto w szczególności, gdy centrum jest zabytkowe i składa się głównie z kamienic
2. Tu też pojawia się problem miejsca na przystanki
3. Spady na przystanek są jakoś komicznie duże, więc wątpię, by pojazd mógł komfortowo wyhamować.
4. W przypadku "korka" na przystankach gondola jest raczej zmuszona jechać dalej.