Wpis z mikrobloga

@Papasanbaba: Nie :>. Kupno Wacoma o powierzchni roboczej wielkości kartki A4 to już naprawdę spory wydatek, podyktowany też po części tym, że Wacom to cholerny monopolista :<. Więc powolutku rozglądam się za alternatywami.
@Ercefet: 359zł to ogromny wydatek? Nie wspomnę o tym że chyba każdy normalny człowiek i tak ustawia w dołączanym programie mniejszą przestrzeń użytku przypominającą kartkę od zeszytu (bodajże A5 albo A6) wiem z własnego doświadczenia... Chcesz oszczędzać na tabletce graficznej i kupić chińskiego szmelca zamiast Wacoma? Przygotuj się na mękę ;) Pozdrawiam cebulaka
@Ercefet: Najlepszy stosunek jakości do ceny będziesz miał, jak poszukasz używanych wacomów w formacie A5. Już drugi raz kupiłam używany, ale dobrze utrzymany tablet, a ludzie często spuszczają cenę o połowę. Ten sprzęt się w zasadzie nie psuje, więc tym się nie przejmuj. ;)
@zupa_z_kasztana: Póki co korzystam z bardzo wysłużonego pentagrama, ale zaczyna mi się powoli ścierać rysik (serio). Biorąc pod uwagę, że rysuję sobie przy okazji, a częściej korzystam z niego do pracy, to wolę mieć coś co ma większą, wygodną powierzchnię roboczą. Jak próbowałem małego wacooma to przez 90% czasu narzekałem na jego rozmiary.
@Ercefet: Te pocztówkowe rozmiary A6 są faktycznie zbyt małe, ale jako osoba żyjąca z rysunku mogę Cię zapewnić, że A5 już daje radę. Pentagramy cieszą się bardzo złą sławą, przeskok na Huiony na pewno będzie pozytywnym doświadczeniem.
@Ercefet: rysowałeś już na tablecie piórkowym? Jeśli tak - spoko. Jeśli nie - nie bierz A4, będzie za duży na początku, nie ogarniesz całej powierzchni - i tak skupisz się na jakichś 40% max na środku.