Wpis z mikrobloga

Dobra schaby, potrzebuję pomocy.
Szukam dwóch ćwiczeń najlepszych na bica i dwóch na trica.

Bic mam:
- uginanie ramion ze sztangą,
- uginanie hantelków (arnoldki) czyli te z rotacją

Tric
- dipy na poręczach
- francuskie w siedzeniu

Czy macie swoje ulubione ćwiczenia na te partie, ale lepsze wg was, lub mieliście po nich lepsze gainsy?

Wołam mistrza radzieckiej szkoły @Gavroche

ps. martwy, klatę, siady i ohp mam w spisie :D Po prostu chcę dotyrać łapy

#mikrokoksy #silownia
  • 28
@loczyn: Moj zestaw:
biceps- hantelki z supinacja/uginanie ramion ze sztanga/ podciaganie podchwytem

triceps - dipy/francuskie na lezaco (wiekszy zakres ruchu niz na siedzaco/wyciskanie wasko.

Mysle ze nie ma co kombinowac z cwiczeniami i skupic sie na jak najbardziej zlozonych ruchach.
@loczyn:
Na bica to może zrobiłem ze dwie serie w życiu.( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie rozumiem, jak taki malutki mięsień może wywoływać tyle emocji.

Triceps robię już z 10 lat, to dodało zęba moim wyciskaniom.

Na biceps masz super dobrane ćwiczenia, pod warunkiem, że uginanie ze sztangą robisz z dużym obciążeniem i niewielką ilością powtórzeń, a arnoldki perfekcyjnie w formie.
Ten dzik wiedział co robi.( ͡°
Pompki na poręczach (dipsy, na Boga, dipy to są sosy) są super, ale z obciążeniem i niewielką liczba ruchów.


@Gavroche: Zawsze z obciążeniem, progresja musi być.
Wszystko na stojąco :)
@loczyn: bic -uginanie hantlami siedząc na ławce 45* bo daje największy zakres ruchu.
tric - francuz leżąc z przenoszeniem za głowę bo oszczędza łokcie i dobrze buduje głowę długa tricka
@Gavroche: U siebie mam dipsy i uginanie w seriach 3x5, tak myslalem czy by nie zdjac do 3x3?
Mam po jedno cwiczenie na trica i jedno na bica w danym dniu treningowym.
@loczyn:
Ramiona dzieki bogatej sieci nerwów i naczyń, związanej z naszą niespotykaną na tej planecie precyzją manualną, mają większe "potrzeby ruchowe".( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na pewno nie schodziłbym poniżej 5 ruchów, a dałbym nawet 6, w serii.
Czasami można pocisnąć ciężar na 3 ruchy, ale nie za często i wielkiego uzasadnienia to nie ma, bo to żadne wielkie mięśnie i nie wykonują raczej pracy solo.
No dobra,
Na pewno nie schodziłbym poniżej 5 ruchów, a dałbym nawet 6, w serii.


@Gavroche: Ok, myślałem, że 3x5 to będzie za dużo.

Zbudowałem sobie po prostu nowy plan i sprawdzam. Nigdzie się nie spieszę, a lubię eksperymenty :P
Więc czasami pewne rzeczy mogą wyglądać i być idiotyczne.
@loczyn:
Jak czujesz, że za duża objętość to daj 2x6, też jest spoko.
Jednak 2 serie danego ćwiczenia to absolutne minimum, żeby CUN dostał swoje, więc jak masz poziom skupienia sznaucera miniaturowego na kokainie, to lepiej trzy serie.
A, i przerwy mają być konkretne, co najmniej 2 minutowe, każda seria ma mieć swoją wagę i znaczenie.( ͡° ͜ʖ ͡°)