Wpis z mikrobloga

No elo. We wtorek mam rozmowe kwalifikacyjna na junior c# developera. Szukaja ambitnych ludzi, ktorzy chca sie uczyc, wszysyko super tylko moj poziom to nie junior xD Jak sie dostane to #wygryw a jak powiedza ze za malo umiem to pojde pracowac przy kebabie i sam sie naucze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Teoria, ktora znam/praktyki, ktore stosuje:
Zmienne po angielsku xD
Komentarze, regiony.
Wszystkie zmienne w klasach prywatne + gettery i settery
Modyfikatory dostepu (internal nigdy nie uzywalem xD)
Klasy,metody, konstruktory - ok.
WinForm i wpf znam.

Co zrobilem:
(100 linijek)Prosta przegladarka www(winform) z logika paska adresu, status baru, skrypty podnieniajace wszystkie obrazy na kota/chinczyka etc xD

(300 linijek) Program pobierajacy ze starego kodu w dawno zapomnianym jezyku zmienne wraz z wartosciami, ktory potem to wklepywal ladnie do excela.

Z tutoriali na yt/stronach:
Pare prostych gier w unity.
Program bazodanowy, ktory rozumiem ale nie napisalbym go sam pod koniec lvl hard.
Na androida dwie proste apkikacje, ktore glownie przeszkadzaly komunikatami, wyswietlaly koty.

I w php/python/js/css pisalem proste rzeczy/edytowalem. W php i mysql jakis prosty cms do bloga z logowaniem. I takie tam #!$%@?.

Generalnie nie wiem co to polimorfizm, po co stosuje sie interfejsy itd. No nie napisalbym SOLID kodu. Takze prosze o kilka plusow na pocieszenie i porady ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#programowanie #it #pracbaza #csharp
  • 67
@alosha: polecasz jakieś hasła których szukać jesli chodzi o ten temat? Bo powiem szczerze że dla mnie jako dla początkującego zmiana stanu zmiennych w obiektach jest ich największą zaletą.