Wpis z mikrobloga

Hej #bojowkaandroid, co możw być przyczyną takich sytuacji:
-aplikacje (głównie exploratory) odmawiają uruchomienia, wywalają błędy
-karta pamięci (64giba) jest w trybie ciągłego wczytywania (z ustawienia/pamięć/sdcard1)
-telefon nienaturalnie długo się wyłącza, czasem potrafi na ekranie pożegnalnym siedzieć 5minut, choć zwykle w 5sek jest czarny - pomaga twardy reset
-po uruchomieniu pierwszym - muli, uruchamia z poważnym opóźnieniem, nie reaguje na klawisz wyłączenia, choć wykluczam jego niesprawność
-wyłącza się normalnie, choć w ogólnym zmuleniu
-po uruchomieniu drugim - działa poprawnie.

Czasem po prostu gra muzyka, a po chwili przestaje j wywala błąd - operacja jak wyżej.
Czasem dzieje się tak, gdy wepnę drugą sdcard w usb (przez przejściówkę) - wtedy muszę restartować, bo ani jedna, ani druga (32giba, poprzedniczka) nie działa.

Podejrzewam jebniętą kartę pamięci.
#telefony #smartfon #android #bug #sdcard
  • 10
@SPGM1903: Nie wiem. Nikt z iOS i WP nie ma takiego problemu, za to producenci andlów produkują ostatnio gunwo.

Kumpel rok temu kupił xperie, 3 tygodnie zaczęła mu mulić, po 2-3 dniach mulenia zrestartował... A raczej chciał zrestartować, bo po wyłączeniu telefon się nie włącza.

Winą jest polityka, która twierdzi, że po usterce telefonu z androidem, kupicie kolejny telefon z androidem.
@Ganicjusz: tel mam od ok pół roku, nie zdarzało się, by muliło jak wspomniane xperie, samsungi albo lg, bo tu jest zamontowany fabryczny ROM. Żadnych zbędnych gówien.
Ja wciąż obstawiam błąd z kartą, bo niedawno zmieniłem.
Może niedoprecyzowałem z poprzednią odpowuedzią: bez karty chodzi bez zarzutu, po włożeniu też bez kłopotów, ale czasem wychodzą takie kwiatki.

@Ganicjusz: nie, nie dlatego. Dlatego, że telefony z WP w wersji "pancerny" nie istnieją, a iOS już zwłaszcza, mimo wszelakich nakładek. To jest główny powód. Dalej: Apple jest horrendalnie drogi i wolę wydać ten nadmiar na częsci do auta. Telefon nie jest najważniejszy. Windows Phone nie ma za to aplikacji, które są mi przydatne, bo nie niezbędne - da się i bez tego żyć.
W ostateczności - da się i bez
@SPGM1903: Ile razy moja Lumia upadla i była narażona na uszkodzenia to jedynie otwieranie piwa zostawiło na niej wyraźny ślad. Śmiem wręcz twierdzić, że M$ nie wyciągnął żadnych wniosków z przyczyn upadku Nokii.

Troszkę hejtuję to podejście użytkowników. "Android mnie zawodzi, ale nie wybiorę nic innego." , a producenci są tego całkowicie świadomi i wiedzą, czemu Nokia splajtowała.