Wpis z mikrobloga

Cześć motomirki ! Chodzi mi po głowie zakup motocykla. Myślę o FZ6N z pierwszych lat produkcji. Na co zwrócić uwagę kupując ten konkretny model ? Ma jakieś bolączki ?

Tutaj przykładowe ogłoszenie które zwróciło moją uwagę - mam tam dość blisko.

#motocykle
  • 28
@przegryw69: najlepsze, żeby mieć przegląd trzeba mieć blachy tymczasowe (FZ6 brata był przytargany z włoch) i nie ma opcji na przegląd inaczej :/ mega fajnie, że wspomniales o wszystkich cenach. od siebie dodam, ze tlumaczenie z wloch to cena ~150 ziko calosc

@szymon-jagodzinski-1: no to gratuluję rzetelnych znajomych, serio. Ja niestety mam złe doświadczenia :(
@Stitch: mi sprzedawca zrobił przegląd na GSRa "z tablicami włoskimi" i takie były na kwicie z przeglądu. Więc pewnie zależy to od WK/SKP. Ogólnie samemu średnio się opłaca sprowadzać ;) Ja ciągnę 125 dla #rozowypasek ale kupiliśmy je będąc na miejscu.
@matde: z tymi dokumentami to też nie do końca :) bo teraz coraz częstsza praktyka to jest, że dają Ci nieprzetłumaczone dokumenty i tu tłumaczenie to jest faktycznie te 200zł. Ale do tego dochodzi przegląd na czerwonych blachach, rejestracja 180 ziko i wiadomo oplata skarbowa, ubezpieczenie. :) takze w gruncie rzeczy dyche Cie to wyjdzie


@Stitch: Rejestrowałem CBR, oto zapis z mojego arkusza kalkulacyjnego:

rejestracja - tłumaczenia 2015-08-31 80.00 zł
@11mariom: a nie jest to tak, że rok kalendarzowy musi być ten sam z przeglądem? Wiem na pewno, że w krajach gdzie tablica musi być zdana przy wyrejestrowaniu za granicę (jak szwaby, włochy i austria) trzeba wykupować próbne. Kumpel w czerwcu z austrii przyprowadził 2 miesięcznego RC 390 i niestety musiał robić przegląd tak czy siak, bo tablica w austrii musiała zostać :/

ogolnie sie nie kloce, bo nie wiem :D
@Stitch:

a nie jest to tak, że rok kalendarzowy musi być ten sam z przeglądem?


W Polsce przegląd jest ważny rok (pomińmy wyjątek) - i liczą sobie rok od daty ostatniego przeglądu z innego państwa.

Wiem na pewno, że w krajach gdzie tablica musi być zdana przy wyrejestrowaniu za granicę (jak szwaby, włochy i austria) trzeba wykupować próbne.


Nie trzeba. Sprowadzałem też CB500 wcześniej - to tutaj już całkiem odwaliłem -
@11mariom: o widzisz, to moze tu szkopul pogrzebany. U mnie bez przegladu nie przejdzie, a nie chca przegladu podbic bez rejestracji jakiejkolwiek, a urzednicy murem, ze musi byc nowy przeglad jesli moto zza granicy :(
@Stitch: u mnie to pewnie połowa tego co robią to sprowadzone pojazdy ;) Ale my mamy 20km do granicy - więc bardziej się opłaca jechać 300-600km w DE niż w Polskę.