Wpis z mikrobloga

Cześć motomirki ! Chodzi mi po głowie zakup motocykla. Myślę o FZ6N z pierwszych lat produkcji. Na co zwrócić uwagę kupując ten konkretny model ? Ma jakieś bolączki ?

Tutaj przykładowe ogłoszenie które zwróciło moją uwagę - mam tam dość blisko.

#motocykle
  • 28
@matde: fajne moto na wtrysku. Też chciałem takie zakupić, jednak skończyło się na czymś innym. Jeździłem przez chwilę FZ6 z owiewką z 2005 roku. Fajne moto, bardzo przewidywalne, silknik na wtrysku, moc oddaje bardzo liniowo. Dość ekonomiczne, mi w mieście spalał 6l, w trasie 5.

Wydaje mi się, że @Stitch linkował ostatnio ogłoszenie swojego kolegi o sprzedaży FZ6N, ale to mogą nie być Twoje rejony.
sorka za 3ci post
@matde: z tymi dokumentami to też nie do końca :) bo teraz coraz częstsza praktyka to jest, że dają Ci nieprzetłumaczone dokumenty i tu tłumaczenie to jest faktycznie te 200zł. Ale do tego dochodzi przegląd na czerwonych blachach, rejestracja 180 ziko i wiadomo oplata skarbowa, ubezpieczenie. :) takze w gruncie rzeczy dyche Cie to wyjdzie
wg. mnie lepiej juz szukac za dyche krajowego, moto sprowadzone to sie
@szymon-jagodzinski-1: ale dwojka to w kazdym moto Ci zacznie wypadac jak latasz na kole non stop, to nie jest przypadlosc tylko fz6. Nawet jak w HDku bedziesz go podrywal to zacznie wypadac. A to tylko i wylacznie wina malej ilosci oliwy i nie zapinania zdecydowanie biegow, tylko cackania sie.
@szymon-jagodzinski-1: ale to napisalem standardowa procedura ogladania motocykla :P

odnosnie tarczy. mnie rozwala jak moto "30k" ma nowe tarcze, bo stare zużyte. Przeciez nawet sinermetalowymi nie da sie w 30k zarznac tarczy... ja mam od 55k sinermetalowe, a tarcza ma jeszcze 1,5mm do wymiany i to jest standard jak gadam z ludzmi i mechanikami...
@matde: zwracasz uwagę czy jest płyn chłodniczy w chłodnicy i zbiorniku. Jak wspomniał Stitch może hałasować kosz sprzęgłowy - bardzo łatwo zdiagnozować, po wciśnięciu klamki sprzęgła hałas milknie - nie należy się tym przejmować, ten typ tak ma. Po naprawie kosza na nowych częściach po niedługim czasie hałas wraca, trzeba go zaakceptować. :D sprawdzasz wszystkie śruby mocujące silnik do ramy, czy nie są obluzowane, do tego przykladasz szczególną uwagę do dwóch
@matde: PS. Jakbyś jechał oglądać motocykl do WLKP

To Okręg Ostrów Wlkp -> Krotoszyn -> Kalisz -> Pleszew to TYLKO prywatne sprzęty, one są ok. Jeśli handlarz, albo będziesz widział na podwórku porozbijane sprzęty - od razu podziękuj. :)
@Stitch: Mam kawał drogi (ok 500km) do Ostrowa do Twojego kumpla i na razie głowy nie będę zawracał. Ale ten model siedzi mi w głowie już dłuższą chwilę i coś czuje że zacznę konkretne poszukiwania za parę dni.
@Stitch: @matde:
To ja napiszę parę słów bo właśnie jestem w trakcie sprowadzania motocykla na własną rękę. Koszty przy zakupie we Francji przedstawiają się następująco:
1. Transport 800 zł.
2. Tłumaczenie dokumentów - dowód + umowa/faktura = 70-105 PLN+przesyłka, liczmy 120.
3. Jeżeli moto posiada tablice, można od razu kupić docelowe ubezpieczenie OC - 100 PLN.
4. Jak już jest OC, można pojechać na przegląd, to koszt jak dobrze pamiętam
@matde: nie żebym cię namawiał ale lepiej pojechać po konkretny egzemplarz jak ktoś poleca niż tluc się i oglądać niesprawdzone sprzęty od nieznajomych ludzi. ten co @Stitch poleca ma dodatkowo wydech zmieniony, możesz być pewny że po zakupie będziesz od razu myślał o wymianie bo standardowy jest za cichy. Ją mam S2, tak jak pisał @enjoi to zwróć uwagę na luzy na wahaczu i rdzę glownie, generalnie to moto jest super