Wpis z mikrobloga

@siodemkaxx: Mi się tu rzuca w oczy coś innego- jeżeli ktoś pracuje 40h tygodniowo i żyje w ubóstwie to znaczy, że albo pracuje nieefektywnie LUB ma naprawdę kiepsko płatną pracę.
  • Odpowiedz
Mi się tu rzuca w oczy coś innego- jeżeli ktoś pracuje 40h tygodniowo i żyje w ubóstwie to znaczy, że albo pracuje nieefektywnie LUB ma naprawdę kiepsko płatną pracę.

@b0lec: LUB państwo z jego pensji brutto brutto zabiera aż tyle że pozostają resztki.
  • Odpowiedz
@Ginden: Jeśli ktoś chce tylko żyć, nie ma żadnych ambicji. Patologia potrafi wyżyć za 300-400 zł miesięcznie i nie zamierza się ruszyć do roboty. Nie interesuje ich także emerytura i co się z nimi będzie działo kiedyś tam. Także twoje argumenty są chybione. Nie odniosłeś się oczywiście do opłacania składki do ZUS za osobę bezrobotną bez prawa do zasiłku.

Nie, policzyłem tylko wysokość kosztów samej opieki społecznej, to akurat możesz sobie sam policzyć. ...

W takim razie należałoby to na wstępie zaznaczyć a nie wrzucać jedną składową kosztu utrzymywania bezrobotnych.
Wszystkich problemów nie znam ale to mnie
  • Odpowiedz
@ediz4: Tak, zasiłek pogrzebowy w Polsce jest bodajże trzeci najwyższy w Europie.
W Niemczech pogrzeby są tańsze niż w Polsce, a tam zasiłek pogrzebowy przysługuje albo z prywatnego ubezpieczenia albo tylko dla ubogich.
Belgia - 150 euro.
Czechy - 190 euro.
Dania - do 1100 euro, ale te 1100 przysługuje tylko osobom w skrajnej biedzie.
Estonia -
  • Odpowiedz
@Ginden: To może spryciarzu napiszesz ile PO wyłożyło na ofiary ze Smoleńska. No ile to rodziny dostały? Dawaj.
W większości krajów,które wymieniłeś, ludzie zarabiają tyle,że nie muszą dostawać żadnego zasiłku w tym i pogrzebowego. Czaisz bazę? Taki #!$%@? mały niuans.
  • Odpowiedz
W większości krajów,które wymieniłeś, ludzie zarabiają tyle,że nie muszą dostawać żadnego zasiłku w tym i pogrzebowego. Czaisz bazę?

@Asteroida: Jeśli nie muszą się zrzucać na zasiłki to zarabiają więcej. Czaisz to? Pieniądze państwowe nie biorą się znikąd - biorą się z podatków. Widzisz już związek?
  • Odpowiedz
He He He, nie wiem jak działają ubezpieczenia od bezrobocia, ale wierze w korwinizmy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Rozdają pieniądze za darmo!


@Epoche: heheheh starczy mi to że bezrobocie w Polsce to fikcja a socjal jest dawany leniom i nierobom...
  • Odpowiedz
Mi się tu rzuca w oczy coś innego- jeżeli ktoś pracuje 40h tygodniowo i żyje w ubóstwie to znaczy, że albo pracuje nieefektywnie LUB ma naprawdę kiepsko płatną pracę.


@b0lec: on nie żyje w ubóstwie tylko pisiory tak twierdzą....
  • Odpowiedz
@siodemkaxx: no nie, wiadomix, że to taka figura retoryczna- a mówiąc dosadnie zwykłe #!$%@? i mydlenie oczu. A mi chodzi, że faktycznie może istnieć taka osoba.
Chociaż mogę być niesprawiedliwy w swoim osądzie- bo ktoś może mieć rodzinę na utrzymaniu albo spłacać gigantyczne długi.
W sumie to też jest ciekawy temat- ktoś kto popadł w długi ale się miga (wszystko poprzepisywane na żonę, kochankę) formalnie ma mniej niż zero (bo
  • Odpowiedz