Wpis z mikrobloga

Słucham co ten Petru bredzi i w głowę zachodzę, skąd się biorą tacy idioci?
Polecam posłuchać wypowiedzi Cymańskiego do Petru na załączonym filmie (od ok 2 min).

Cymański o "naszych braciach w islamie":

To jest zderzenie cywilizacji. W chrześcijaństwie i w naszej cywilizacji podłożem jest miłość i przebaczenie, a u nich jest uległość i posłuszeństwo.


Na co wujek Rysiu mistrz ciętej riposty:

Pamięta pan drugą wojnę światową? Za dużo było miłości....


Przypomnę tylko asekuracyjnie (uprzedzając trolli Swetru i dyletantów z #neuropa), że totalitaryzmy, szczególnie Hitlera i Stalina, miały niewiele wspólnego z chrześcijaństwem, a wręcz szczególnie zacięcie zwalczały kościół i religie, jako realne zagrożenie dla głoszonych przez siebie idei.

Czy naprawdę musimy znosić takich dyletantów w naszym życiu publicznym? PO już dało sobie na wstrzymanie, to nam media serwują teraz Petru? Szczególnie szkoda tej dyskusji, której poziom był naprawdę dobry, lecz niestety Petru nie był w stanie temu wyzwaniu sprostać. Petru robi już za eksperta od wszystkiego, wcześniej znał się na frankach i kredytach, teraz już zna się na historii i geopolityce, strach pomyśleć co będzie następne. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#polityka #4konserwy #neuropa #nowoczesnapl
  • 31
  • Odpowiedz
@zgnily:
Nowoczesna to partia dobrowolnie pełniąca obowiązki lewactwa w obecnym sejmie.
Widać to było już na zaprzysiężeniu, kiedy nie chcieli, żeby im Pan Bóg dopomagał.
Teraz mają czego chcieli: zamiast Niego dopomoże im prezes Petru, kłapiący przeterminowane komunały a la Celiński. Dopomoże, rzecz jasna, w gładkim wylocie z sejmu za 4 lata, bo elektoratu "liberalno-liberalnego", do którego skierowana jest ta oferta, będzie już tylko ubywać.
  • Odpowiedz
#rakcontent #lewackalogika #mistrzcietejriposty ##!$%@? #bekazlewactwa #bekazpodludzi #bekazpetru

@miki4ever: ....i jeszcze wiele innych, tagów można mnożyć tutaj bez końca.

Cieszy jednak, że jedyne lotne myśli które są w stanie wyprodukować wasz głowy (lotne przeciągiem które w nich jest) i którymi jesteście się w stanie podzielić pod takimi wpisami, to takie gównokomentarze. Jedyne co możecie teraz zrobić to oddanie plusika na pierwszy lepszy desperacki wpis, nieważne że merytoryki w tym tyle, co w
  • Odpowiedz
Widać to było już na zaprzysiężeniu, kiedy nie chcieli, żeby im Pan Bóg dopomagał.


Lol, sam Petru ślubował z Bogiem. A tak w ogóle o #!$%@? ci do tego na co ślubują :)

Teraz mają czego chcieli: zamiast Niego dopomoże im prezes Petru, kłapiący przeterminowane komunały a la Celiński. Dopomoże, rzecz jasna, w gładkim wylocie z sejmu za 4 lata, bo elektoratu "liberalno-liberalnego", do którego skierowana jest ta oferta, będzie już tylko
  • Odpowiedz
@zgnily: uwielbiam te psychoprawackie "niezależne" profile facebookowe sklejające materiały jak im się podoba i manipulujące swoimi tępymi lemingami.

Pamiętasz ostatnie znalezisko o tym jak Petru porównuje Polaków na zmywaku do terrorystów? No to jest ten sam poziom...
  • Odpowiedz
Socjalistów w Polsce jest jak na lekarstwo, a w Sejmie - okrągłe zero.


@Hastur: niech zgadnę... na pis głosowałeś. Syndrom wyparcia :)

Nikt nie wierzy w bajki, bajki nie są od wierzenia w nie.


Jak to nie? Kościół żyje z wiary w bajki od ponad 2000 lat i jeszcze dłużej. Każdy.
ale nie, nie będę z tobą dyskutował na takie tematy. Wierz sobie w jakie tylko bajki chcesz, jeżeli sprawia ci
  • Odpowiedz
@nie_jem_grzybow:
Ja rozumiem, że gdy o oryginalną myśl ciężko, to trzeba powtarzać zasłyszane banały o bajkach, katotalibanach, religiach-które-są-jak-penis itp., ale nawet wtedy trzeba uważać, żeby nie zrobić z siebie naprawdę totalnego debila.
Tymczasem Tobie wyszło, że tacy scjentolodzy czy mooniści (jedno i drugie "kościół") działają od 2000 lat "i jeszcze dłużej" xD
  • Odpowiedz
w bełkocie waszego idola


@zgnily: To jest wlasnie podstawowa roznica. Nikt tutaj nie wyznaje kultu Petru. To nie dziala tak jak w PiSie, czy w ruchu Kukiza, gdzie jest jeden lider i to co powie to jest swiete. Dla nikogo petru nie jest tu idolem, wazne, ze rozsadny program i wazne, zeby go realizowal w maire mozliwosci.
  • Odpowiedz
ale nawet wtedy trzeba uważać, żeby nie zrobić z siebie naprawdę totalnego debila.


@Hastur: pisałem o kościele opartym na bajkach przyjętych jako dogmat.

Szczerze to rozważania teologiczne uważam za hobby pewnej grupy ludzi i sposób na życie kilku ludzi na nich zarabiających natomiast nie jestem wielkim fanem, bo równie dobrze można prowadzić dyskusję o kubusiu puchatku.

Co do banałów... Dla mnie po prostu ludzie wierzący bezkrytycznie w rozstąpienie się morza wyrażający
  • Odpowiedz
Przypomnę tylko asekuracyjnie (uprzedzając trolli Swetru i dyletantów z #neuropa), że totalitaryzmy, szczególnie Hitlera i Stalina, miały niewiele wspólnego z chrześcijaństwem


@zgnily:
a) Mussolini - kooperacja z papiestwem
b) Ustasze w Chorwacji
c) Wojna domowa w Hiszpanii - faszyści wspierali m.in. wojowników katolickich
d) Dylemat papieża Pius XII, a jego braku reakcji na holokaust i wspieranie reżimów totalitarnych (Franco, Mussolinii, Tiso, Dollfus)

Natomiast już sam program partii NSDAP zakładał dobry
J.....m - > Przypomnę tylko asekuracyjnie (uprzedzając trolli Swetru i dyletantów z #...

źródło: comment_ykVuh4ui57N65eGbUct9ycfQfhE5z6Y6.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@disease: @JestemPsem: że też muszę takie rzeczy wyjaśniać i to w Polsce, żałosne...

https://pl.wikipedia.org/wiki/Prze%C5%9Bladowanie_Ko%C5%9Bcio%C5%82a_katolickiego_w_Polsce_przez_nazist%C3%B3w_niemieckich

Kościół katolicki w Polsce był brutalnie prześladowany przez nazistów podczas niemieckiej okupacji w latach 1939-1945. Represje były najdotkliwsze na terenach zaanektowanych przez nazistowskie Niemcy, gdzie świątynie były systematycznie zamykane, a większość kleru zamordowana, uwięziona lub deportowana. Z całego terenu przedwojennej Polski co najmniej 1811 duchownych, zarówno diecezjalnych, jak i zakonnych, zginęło w niemieckich obozach koncentracyjnych. Szacuje
  • Odpowiedz
@zgnily: Nie wiem jak to się ma odnosić do moich wskazań, że wiara chrześcijańska miała wpływ na totalitaryzmy? Ty mówisz o czymś zupełnie innym, o czym ja piszę odnosząc się do Twoich słów.
  • Odpowiedz
@Ofacet: @JestemPsem: Żenujące jest to, że ludzie posługujący się polską mową mogą takie brednie wypowiadać w wolnej Polsce i nie czuć z tego tytułu żadnego niesmaku, ja natomiast czuję duży niesmak czytając te wasze brednie. Nie wiem czy to jest lenistwo, ignorancja czy już głupota, ale wklejam już po chamsku obszerne fragmenty z tekstu którego nawet nie chce wam się przeczytać, a który załączyłem wcześniej.

Katolicy stanowili jedną trzecią ludności
  • Odpowiedz