Wpis z mikrobloga

Przesłuchałem właśnie wystąpienie Petru(link) i muszę przyznać, jestem pod wrażeniem. Nie ze wszystkim się zgodzę, choćby z tym, że powinniśmy tak samo dbać i o Polskę jak i o Europę, czy o gimnazja, ale. Jako wyborca Korwina podobały mi się postulaty gospodarcze i ta wstawka o tym, co Krul od dawna powtarzał, że podatki zawsze płaci konsument. Liczę, że po nieudanych rządach PiSu, Swetru przejmie władzę i wreszcie liberalizm zawita w Polsce.
#4konserwy #neuropa #korwin #nowoczesnapl #polityka
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DizzyEgg: Najlepsze w liberalizmie Nowoczesnej jest to, że Petru nie rzuca się z motyką na słońce, i nie jest tak idiotycznie skrajny jak Korwa. Do tego dochodzą racjonalne postulaty społeczne pozwalające żyć wszystkim w zgodzie i bez uciskania jakiejś grupy społecznej.. No może poza związkowcami, ale kto by się nimi przejmował ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@DizzyEgg: Naprawdę podziwiam Waszą wiarę w przewodniczącego Petru, który od lat występował w roli eksperta gospodarczego ze strony tzw. "liberalnej demokracji". Co jak co, ale nie wierzę w żadną rewizję sumienia tejże liberalnej demokracji, której ośrodki decyzyjne znajdują się gdzie indziej niż w politbiurach partyjnych (jak się powszechnie sądzi) . Niby dlaczego mieliby dać zielone światło dla liberalizacji kraju, skoro przez X-lat robiono z tym krajem, tak że teraz jest
  • Odpowiedz
@geomag42: Najlepsze w liberalizmie Platformy Obywatelskiej jest to, że Tusk nie rzuca się z motyką na słońce, i nie jest tak idiotycznie skrajny jak Korwa. Do tego dochodzą racjonalne postulaty społeczne pozwalające żyć wszystkim w zgodzie i bez uciskania jakiejś grupy społecznej..

Oh, wait...

Ludzie to jednak zabawne istotki. Co 10 lat mogę przeżywać na nowo ten sam, zajebisty kabaret i jest za każdym razem tak samo śmieszny.
  • Odpowiedz
@kaucz: czekaj czekaj, Twoim zdaniem wszyscy politycy, posłowie itd. powinni znać się na ekonomii? Rozumiem, że w takim dokładnym znaczeniu, skoro np. dyrektor teatru Ci nie pasuje?

Raczej wszyscy powinni być prawnikami. W końcu wszystko co robi parlament to ustalanie prawa, a nie wszystko dotyczy ekonomii. Oprócz tego konieczne jest doświadczenie z zarządzania, powinni znać min. 4 języki obce...

Dobra, nie chce mi się. Stary, to nie ma znaczenia, kiedy
  • Odpowiedz
@DizzyEgg: tylko, że podatki nie zawsze są przerzucane/płacone przez konsumenta. I mówię to jako przedsiębiorca. Zależy to od cenowej elastyczności popytu.
  • Odpowiedz
@DizzyEgg: Świetnie. Po 8 latach niszczenia Polski przez PO, 4 latach przez PiS. Polskę czeka 4 lata niszczenia przez NowotwórPO. Tusek też ładnie gadał o liberalizmie jak nie był u władzy jeszcze
  • Odpowiedz