Wpis z mikrobloga

@bgjm:

Czy woda filtrowana to to samo co woda destylowana?


Filtr do wody firmy BRITA oczyszcza wodę kranową z substancji pogarszających jej smak i wygląd, przez co staje się ona częściowo zdemineralizowana. Woda destylowana jest całkowicie zdemineralizowana. Filtrowana woda BRITA nie może być stosowana zamiennie z destylowaną (np. w akumulatorach).
  • Odpowiedz
  • 1
@wrednota: wystarczy umyć od razu po wypiciu, a wypić od razu po zrobieniu. Jak herbata stoi pół dnia, a potem pusty kubek drugie pół, to nic dziwnego, że tak to wygląda.
  • Odpowiedz
@wrednota: czepiasz się o nie domywanie octem, a widać, że syf w chacie masz porządny skoro brud się tak wżera, że nie idzie go domyć. Nawet przy bardzo złej wodzie itd kubek wykorzystany rano wieczorem umyjesz zwykłą gąbką i płynem.
  • Odpowiedz
Taki osad zostawia gorzka herbata, bez używania filtrów do wody,

@wrednota: prawda, ale bez przesady - może za długo parzysz? Albo używasz ekspresówek?

@UndaMarina: jak lubisz pozbywać się osadów, to polecam nadwęglan sodu. To jest między innymi w tabletkach do zmywarek, dlatego nie ma problemu osadu jak się ma zmywarkę. Używam tego do sterylizacji i dezynfekcji, ale świetnie też schodzą różne osady (z garnków, kubków, zaparzacza do
  • Odpowiedz
@UndaMarina: mam nadzieje, ze dokladnie wiesz jak dziala kwas octowy na organizm. Jezeli nie bedziecie dokladnie domywac i pic to razem z herbata, zniszczycie sobie szpik kostny.
Do tego jezeli nie uzywacie dobrych rekawiczek, wasza skora bedzie wygladac jak pomarszczony pomidor.
Lepiej uzywaj sody oczyszczonej.
Kwas octowy nie jest zdrowy.
  • Odpowiedz
@UndaMarina proponuję z tym czepianiem się takich detali i namolnego sprzątania do sterylności iść do jakiegoś specjalisty, bo żaden normalny facet tego na dłuższą metę nie wytrzyma. Albo #!$%@? Cię i pójdzie w #!$%@?, albo pierdonie Ci i pójdzie do sztumu. Jak tak wszystko robi źle, to sama się tym zajmij, będziesz miała #!$%@? perfekcyjnie, bo wiesz, on nie musi tego robić. ŻADNEGO przymusu nie ma. Żeby było czysto nie musi
  • Odpowiedz
@UndaMarina: heh każdy ma jakieś odpały, ja układam ciuchy od konkretnej książki, żeby były równe i kolorami jeszcze, a ostatnio czyściłam godzinę odpływ patyczkiem maczanym w domestosie milimetr po milimetrze, no i co zrobisz xD ale dobrze Ci wyżej radzą, dla niebieskiego chyba bardziej do przełknięcia by była prośba, jeśli nie o mycie wszystkiego na bieżąco, to chociaż zalewanie gorącą wodą
  • Odpowiedz
Ale przecież są surowe przepisy co do tego jakie właściwości ma mieć ta woda i nie jest ona gorsza od butelkowanej przeciętnej. Chlor się szybko ulatnia, a jeśli gotujesz wodę to już zupełnie żadnego znaczenia nie ma, że tam był.


@Trzyszcz: nie zapominaj, że zanim ta idealna woda, której dotyczą te przepisy, do Ciebie dotrze to musi przejść drogę przez rury. U mnie w Krakowie jak się odkręcało kran to
  • Odpowiedz
@prosile: serio, łyżka na gąbkę + całość b a r d z o dokładnie wypłukana pod bieżącą wodą? Co z jedzeniem korniszonów?
@artos: niech komentują, ale teksty w stylu "jesteś jebnięta", "lecz się", "ciesz się, że jeszcze od ciebie nie zwiał" i temu podobnie kwiaty, niech sobie wsadzą w kieszeń.
@superloginbulwo: jeśli nie pamięta o tym, żeby dać na gąbkę w trakcie mycia nieco octu, to
  • Odpowiedz
O takie mirko nic nie robiłem! @UndaMarina to ta mirabelka która często wtrącała się do wpisów z komentarzami "nie wiem gdzie Wy te dziewczyny znajdujecie, ja taka nie jestem", teraz już wszystko wiadomo, jest zupełnie inna, co najwyżej #!$%@? swojego faceta za nie domywanie dolnej części muszli. To jest tak piękne, że aż mi się oczy zeszkliły, widzę w wyobraźni jak biedny chłopaczek #!$%@? na kolanach ze szczotą przy kiblu, a
  • Odpowiedz