Wpis z mikrobloga

Kurde, wiem, że nigdy nie zarobię sobie na mieszkanie (raczej wielkiej kariery nigdy nie zrobię, bo nie jestem po prostu taką osobą, pewnie będę zarabiała w swoim życiu 5k na ręke maks), za mąż też raczej bogato nie wyjdę, jeśli w ogóle wyjdę za mąż, bo jestem dość ciężkim przypadkiem, na żaden spadek nie mam co liczyć. No i tak sobie myślę, kurna, całe życie mam wynajmować pokój/mieszkanie? Bo jedno sobie postanowiłam - w życiu nie wezmę kredytu. No #!$%@? nie, nie chcę być niewolnikiem. Zabiłaby mnie myśl, że muszę tu siedzieć i to spłacać. I kurna, oddawać jakiemuś bankowi połowę więcej niż pożyczyłam. No way. No i co ja zrobię, jak będę staruszką? Nie dość, że mogę nie mieć emerytury, to mogę nie mieć gdzie mieszkać. Mogę też nie mieć rodziny. Co ja zrobię. xD #rozkminy #logikarozowychpaskow
  • 72
@Kamienie: a z dobrym facetem to będzie ciężko, mało kto dziś jest tak faktycznie dobry, z facetów których znam i niby lubię - uważam, że chyba tylko dwóch faktycznie nadaje się na partnera życiowego, z kobiet - też ze dwie (w tym moja luba)
@Kamienie: niewolnictwo? racjonalne myślenie?

płacenie 1000zł januszowi za wynajem vs płacenie 1000zł bankowi (gdzie znaczna część kwoty spłaca kapitał)....
(kwoty przykładowe)

czy ja wiem czy to trudny wybór?
kucowe podejście... nie bo niechce być niewolnikiem! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
pewnie będę zarabiała w swoim życiu 5k na ręke maks


@Kamienie: przecie to kupa hajsu. Jak mozna z tego na chate nie odłożyć?

Czyżby bait?


xD
Odłoż z tego 1500zł miesięcznie co nie jest realne. Po 20 latach masz 360k, super. Kupisz sobie mieszkanie 55m po 20 latach odkladania.
@worldmaster:
@Kamienie: Bierz jakiegoś kawalera, który też będzie zarabiał przeciętne 2.5k na łapę. Wtedy rata za mieszkanie wyjdzie po 700zł na łeb, a nie 1500zł. Albo kup 2 pokojowe, i wynajmij pokój za 1000zł. Część sama się będzie spłacać.
BTW. sam poważnie zastanawiam się nad kredytem, ale wstrzymam się jeszcze rok-dwa, aż znajdę kogoś odpowiedniego. Bo nie widzi mi się, płacić pół pensji na spłatę kredytu.
@razor535: Szybciej uzbiera - przynajmniej na dobry wkład własny. 1tys zł na ratę kredytu? To zo proponujesz mieszkanie za 150-200 tysięcy i dodatkowo nie doliczasz, że jeszcze oplat mieszkaniowych i tak będzie płacił plus minus 500zł, a raz na jakiś czas remont będzie nieodzowny... Mieszkanie za 150-200tys, żeby było rozsądne wielkościowo, to będzie w starym bloku (nic w tym złego) i choćby nie wiem jak ładnie wyglądało, to na 80% będzie