Wpis z mikrobloga

Szkoda mi ofiar zamachów we Francji. Jestem osobą wierzącą więc się za nich pomodliłam. Ale nie planuje zmieniać zdjęcia. To głupie. Nikt nie ustawił sobie rosyjskiej flagi po katastrofie (prawdopodobnie zamachu) w Egipcie. Zginęło tam dwa razy więcej osób. Nie lubię władzy tego kraju - prawdopodobnie nikt nie lubi. Ale ludzie nie są winni. Więc czemu na ich temat nie było akcji? Oba to zamachy, w zamachu na samolot zginęło więcej osób - w sieci powinno być na ten temat dwa razy większe poruszenie. Nie było. Czemu tu jest? Bo nasza kultura jest zachodnia? Nie jest, bliżej nam do wschodu.

Poza tym sama idea zmiany zdjęcia. Nic to nie daje. Nikomu to nie pomaga. Chcesz pomóc - wpłać na konto fundacji, chodź z petycją o wywalenie imigrantów czy o wolny dostęp do broni dla nas, Polaków. Fotka nic nie zmienia. Nic do jasnej cholery. Internetowe strajki nie mają najmniejszego sensu - i mówię to jako osoba której całe życie skupia się w cyberprzestrzeni. Nikogo nie obchodzą ludzie w sieci.

Osoby które nie mieszkają i w momencie ataku nie były we Francji a używają funkcji "oznacz się jako bezpieczny w trakcje ataków terrorystycznych" to kolejny poziom dna umysłowego. Pośród moich znajomych ktoś taki był. I już go nie ma - przepraszam człowiek, idiotą jesteś, nie chce znać idiotów. Takiej funkcji powinny używać tylko osoby które były w zagrożonym miejscu - wtedy jest to świetna i genialna rzecz.

Punkt kolejny, osoby które nienawidzą każdego obcokrajowca przez uchodźców - są tam dobrzy ludzie. Znam co najmniej jedną osobę o innym odcieniu skóry która jest w porządku i która przez to boi się chodzić po ulicach.

Poza tym, luźne spostrzeżenie. Czy demokracja na pewno jest dobra? Syryjski bajzel zaczął się gdy pozbyto się tamtejszego dyktatora. Aktualna władza Syrii jest spoko - mają dobre pomysły i tak dalej. Ale sobie nie radzą. Dyktator sobie radził i trzymał tych wszystkich idiotów za mordy - mieliśmy tu spokój. Po co się w to wkopywaliśmy? Po co interweniowaliśmy? Społeczeństwo powinno ewoluować swoim tempem - a demokracja zawsze następuje po feudalizmie/dyktaturze(zwał jak zwał, władzy jednostki). Żeby nie skończyło się tak jak w Syrii - każdy kraj musi dojść do tego w swoim własnym tempie, nie wolno tego wymuszać. Bo dzieje się co się dzieje.

Historia zna dyktatorów którzy byli ok - Polska też miała takiego jednego marszałka. Piłsudski. I przydałaby się kolejna taka osoba. Przydałaby się jedna silna osoba która zjednoczyłaby ludzi. Nie musi to być nawet władza absolutna - w tych czasach potrzebujemy przywódcy. Ale nie widzę nikogo kto mógłby nim być.

#francja #zamachwparyzu #islam #isis #niewiemjakitagobowiazuje #facebook #idiocizinternetu
  • 10
@Axoi:

Osoby które nie mieszkają i w momencie ataku nie były we Francji a używają funkcji "oznacz się jako bezpieczny w trakcje ataków terrorystycznych" to kolejny poziom dna umysłowego.

Co takiego?
@Haszaks: Tak. Ale akurat ten wpis jest delikatnie o czymś innym - rożnym wartościowaniu katastrof (logiczne by było po ilości ofiar - nie robimy tak. To po czym powinniśmy?) i robieniu z siebie debila oznaczając się jako bezpieczny. Poza tym chciałam wyrazić swoje zdanie - to nie miało zmienić nic - oprócz pokazania moim znajomym że lepiej zrobić coś innego niż zmienić fotkę. Sama coś zrobiłam - nie ważne co. Ale
@Axoi: 1. Ludzie nie ustawili sobie flag rosyjskich, bo FB nie dawał możliwości zrobienia tego jednym klikiem. A potem już ludzie stadnie przyłączają się do trendu. Czy to problem? Nie uważam.

2. Feudalizm to nie władza jednostki.

3. Ten dyktator to w Polsce miałby być?
@Axoi: Mieszasz fakty. W Syrii dalej rządzi Assad, przynajmniej w tej części, która utrzymały wojska rządowe. To w Libii pozbyto sie Kaddafiego a obecnie panuje chaos. Niestety świat nie jest prosty i w obecnej chwili nie widzę rozwiązania problemu jaki może być we Francji- przecież nikt nie deportuje/zagazuje muzułmanów - francuzów
@Axoi: Lubię czytać posty takie jak te, dają mi nadzieję, że są jeszcze ludzie którzy nie popadają w ekstrema na lewo czy też prawo.
A co do ludzi którzy zmieniają avatary i oznaczają się jako bezpieczni to niewielka cześć być może naprawdę uważa, że to coś co jest właściwe w takiej sytuacji, tutaj chodzi mi bardziej wirtualne o wyrazy solidarności, ale dla większości to po porostu kolejny sposób na szukanie atencji
@tmsz:
1.Nie chodzi mi żeby ustawiali - chodzi mi o nierówne traktowanie tragedii.

2. Ale jest lepszym systemem niż demokracja - a w każdym razie wcześniejszym, poprzedzającym go. "hierarchicznej zależności jednostek, z podziałem społeczeństwa na stany" - przy czym gdy jest hierarchia w większości przypadków na czele stoi jedna/mała ilość osób - to miałam na myśli, źle się wyraziłam, przepraszam.

3. Nawet jeśli tak? Marszałek zrobił bardzo dużo dobrego. Poza tym