Wpis z mikrobloga

Pamiętam jak kilka lat temu byłam w Belgii. To jeszcze było przed kryzysem uchodźców. Widziałam wtedy sporo (ale nie aż tak dużo) muzułmanów i czarnych na ulicach. Powiem szczerze, że wtedy to mi się nawet podobało, ta cała różnorodność, to że różne narody i religie mogą żyć na jednym terenie. Teraz, jak widzę jakiegoś kolorowego na ulicy to odwracam wzrok, żeby nie zauważył mojej niechęci, bo po prostu nie potrafię ich tolerować. Gdybym wsiadła do autobusu i zobaczyła muzułmanina to bym wysiadła na następnym przystanku, bo bym się bała. Tak się nie da żyć.

#francja #imigranci #zamachwparyzu #paryz #zamach
  • 8
@Howea:
Przesadzasz i terroryści już z Tobą wygrali. Mnóstwo muzułmanów nie jest nawet blisko tego stopnia #!$%@?, żeby cokolwiek Ci zrobili. Większość zachowuje się tu zupełnie jak normalni ludzie. Może dlatego, że nimi są?

Ja samą "różnorodność" mam gdzieś. Nie obchodzi mnie, czy ktoś ciapaty, czy nie. Każdego trzeba rozpatrywać indywidualnie. Sam fakt, że ktoś jest czarny czy zielony nie daje nic organizacji. Ważne, co robi.

To powiedziawszy, mimo że "nie
@Sh1eldeR: Wygrali, wielu ludzi się boi. Ale ja uważam, że lepiej się bać i być ostrożnym niż w ogóle nie zauważać zagrożenia. Jeden na 1000 może być ekstremistą, ale nie jestem w stanie odróżnić ekstremisty od "normalnego", więc wolę być uważna. Nawet ci, którzy nie są ekstremistami (tzn. nie zabijają) w głębi serca nas nienawidzą i to widać po tym co mówią, jak na nas patrzą.
@Howea:
Musisz ważyć zyski i straty.

Np. jeśli nie przyjmiemy "imigrantów", jak wielką będziemy mieli stratę? :) No chyba niezbyt wielką. To decyzja na szczebli politycznym. Mówimy "nie" i koniec. Nawet jakby nas za to wywalili z Unii -- czego nie zrobią, bo to by przyspieszyło rozkład Unii -- nic wielkiego się nie stanie. Unia ma pewne plusy, ale ma też sporo minusów. Tragedii nie będzie.

Ty ze swojej strony musisz