Wpis z mikrobloga

#perfumy
Cena/jakość - dyskusja
Zastanawiam się czy warto płacić za markowe perfumy 10 razy więcej niż za tansze zapachy.
np kupić Boss Selection za 300PLN czy Adidas za 30PLN
nie biorac pod uwagę tego kto jaki lubi zapach

Jak myslicie?
o wiele trwalsze są te drogie z Waszego doświadczenia? (10 razy trwalsze...?)

rozważam przesiadkę z tanszych (Adidas, Axe itp) na markowe (Chanel, Boss itp)

czekam na merytoryczną dyskusję.


#zakupy #kosmetyki #pytanie #modameska #modadamska
  • 18
  • Odpowiedz
@kmlbnd: oczywiscie, ze te markowe, zapach sie dluzej utrzymuje i nie pachniesz jak odswiezacz do kibla. Polecam Ci perfumy od Givenchy Armani Boss, cudowne maja zapachy a jak to na rozowe dziala
  • Odpowiedz
@kmlbnd: markowe zapachy zwykle utrzymują się dłużej na skórze. poza tym, imo, w tych tańszych jest taka mdła nuta zapachowa "taniości" (nie wiem jak to nazwać - takie duszące są).
  • Odpowiedz
Mam wode toaletową Hugo Boss(200ml/70euro) i jak dla mnie są bardzo okej, zapach jest trwały. Czy trwalszy od tańszych zapachów? Nie wiem. Polecam spróbować na własnej skórze, idź do drogerii i wypsikaj się tym co ci pasuje i sprawdź trwałość zapachu.
  • Odpowiedz
@kmlbnd: tansze "perfumy" wietrzeja juz po godzinie dwoch, te drozsze utrzymuja sie na niepranym ubraniu kilka dni, czasami nawet jeszcze po praniu czuc ich zapach
  • Odpowiedz
@kmlbnd: Odkąd pierwszy raz kupiłem markowe perfumy, nigdy już nie wrócę do taniochy.

- ładnie pachną
- po paru godzinach ładnie współgrają z zapachem skóry
- po 2 dniach koszula nadal pachnie, delikatnie, ale przyjemnie
- używam Dior Higher Energy - przed wyjściem psik to jak +5
  • Odpowiedz
@kmlbnd: przede wszystkim droższe perfumy są ciekawe - większość tanich to jakieś cytrusiki albo słodkie dyskotekowce. Spośród lepszych jest większy wybór, a i te motywy są ciekawsze.
I jeszcze kwestia co znaczy droższe, 200zł wystarczy na bardzo wiele dobrych perfum. Tylko nie ma co kupować w sephorze tylko w jakiejs internetowej perfumerii.
  • Odpowiedz
@kmlbnd: Oczywiście, że warto. Może nie tyle chodzi o to, że takie perfumy są 10x trwalsze (choć i to się zdarza), to mają ciekawsze kompozycje i są robione z lepszych składników (choć Unia i tutaj swoje 5gr wpie**ala i zabroniła używania np. prawdziwego mchu;) ). Żaden adidas czy str8 nie umywa się do np. Diora.

Aha, i taki mały tip. Boss to wcale nie najlepsze perfumy z górnej półki. Przyciągają
  • Odpowiedz
@kmlbnd: Moim zdaniem warto zainwestować w markową wodę toaletową. Jeśli będziesz jej używać rozsądnie (nie chodzi przecież o to, żeby wylewać na siebie wiadro tejże, albo spryskiwać się przed wieczornym mirkowaniem ;) ), to buteleczka 75ml starczy na długo. Wydaje mi się, że podstawowa różnica tkwi w materiałach utrwalających zapach i stanowiących jego fundament - np. próżno szukać piżma w składzie wody za 30zł.
  • Odpowiedz
@kmlbnd: U mnie mezczyzna, ktory uzywa perfum ma plusa. Takiemu, u ktorego wyczuje dobrze dopasowane perfumy z gornej polki oddam sie cala( ͡° ͜ʖ ͡°)
Problem w tym, ze mezczyzni nie potrafia dobrac perfum (kobiety czesto tez, ale u mezczyzn zapach jest intensywniejazy przez co bardziej sie gryzie lub podkresla)
Robisz tak: idziesz do perfumerii, prosisz Pania o probke, albo o pomoc w dopasowaniu. Psikasz sie
  • Odpowiedz