Wpis z mikrobloga

@Jan0l: a w fallout gdzie niby masz lustra? W kiblach które dodatkowo są poprzedzone ekranem ładowania jak za dawnych czasów. Twoje tłumaczenie robi #!$%@? z logiki. W gta lustra są w każdym domu i działają. Samochód to coś innego bo tu wydajność jestem w stanie zrozumieć bo jest cały czas w ruchu w mieście.
  • Odpowiedz
@Jan0l: to wtedy musieliby także wyłączyć odbicia w wodzie, przecież to też dodatkowe fpsy, na pewno jest jakieś wytłumaczenie dlaczego lustra nie działają.
  • Odpowiedz
@Kotlet_Rybny: Mówiłem już że nie odnoszę się konkretnie do Fallouta, nie wiem jak to tam wygląda, po prostu gadanie że kiedyś to lustra były a teraz nie ma ma tyle samo sensu co narzekanie że kiedyś gry miały 60 fps a teraz często mają 30. Koszt obliczeniowy dodanie lustra rośnie proporcjonalnie wraz z grafiką.

@j3sion: Odbicia wody są robione znacznie prostszymi metodami, to nie jest prawdziwe odbicie jakie
  • Odpowiedz
Błagam, nawet Postal 2 miał odbicie w lustrze xD A teraz co, GTAV jakieś rozmazane gówno, Fallout 4 w ogóle nie odbija. Ale płaćcie po 170zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
@hpiotrekh: Wiadomo że w tych grach lusterka są bardzo ważne więc są brane pod uwagę. To nie jest tak że to jest nie możliwe do zrobienia, tylko po prostu często się to nie opłaca. A to że gra robiona przez 2 ludzi to nic nie zmienia, bo co do zasady jest to bardzo proste do zaimplementowania.
  • Odpowiedz
@Kotlet_Rybny: to są kwestie psychologiczne :) widząc w lustrze twarz następuje pewna separacja od bohatera i gracz przestanie nim być, tylko dostrzega w lustrze kogoś obcego... Podobnie odbieramy samych siebie na zdjęciach (podświadomie jako obcą osobę). To nie kwestie technologiczne tylko socjotechniczne
  • Odpowiedz
@Kotlet_Rybny: Jak już coś kopiujesz z reddita, to łaskawie przeczytaj wątek i dowiesz się dlaczego lustra nie działają. W GTA V tylko kilka luster działa - w statycznych pomieszczeniach, gdzie mogli sobie na to pozwolić. Zastanów się teraz dlaczego w GTA nie działają lusterka w samochodach, jeszcze raz przeczytaj wątek z kopiowanego postu i wtedy wszystko stanie się dla Ciebie jasne...
  • Odpowiedz