Wpis z mikrobloga

Podobno w polsce brakuje pracownikow IT i programistow
dlaczego wiec od 6 miesiecy nie mogę znaleźć godnej pracy?
jestem swietnym programistą, analitykiem, ekspertem IT. i mogę pracować choćby od jutra. dlaczego więc nie mogę tego zrobić?
założyłem to konto 6 miesięcy temu celem znalezienia godnej pracy. Napisałem 500 mikroblogów i nadal nie przybliżyło mnie to nawet o krok.

Daję wam ostatnią szansę. napiszcie jakie miasto mam wybrać i co mam zrobić, krok po kroku aby mieć godną pracę. zrobię to co każecie i zdam relację jaki był tego efekt. duble decydują co robię.

#it #praca #pracbaza

  • 113
piszą wyższe, bo tak wypada, zatrudniaja najlepszych niezależnie od wykształcenia, nikt sie potem tym nie chwali i jest ok


@chripal: CO TAKIEGO? Co masz na myśli pisząc "bo tak wypada"? Mogłbyś mi wyjaśnić ich/wasz tok rozumowania?
I dlaczego ktoś potem ma się tym nie chwalić i być cicho?

Jedynym efektem tego co oni robią jest to że ludzie tacy jak ja omijają ich firmy szerokim łukiem. Bo dlaczego miałbym pozwalać na
@chripal: czemu nie odpowiedziałeś na moje pytania?

a kto powiedział, ze jest jakas dyskryminacja


@chripal: ja powiedziałem. Jest to dyskryminacja ponieważ zatrudniasz/nie zatrudniasz pracownika lub ustalasz jego wynagrodzenie, na podstawie bzdurnego kryterium które nie odnosi się do jego umiejętności. To tak jakbym w ogłoszeniu do pracy w banku napisał że "bez murzynów", a jako uzasadnienie podał że murzyni częściej kradną.

a to nie polityka tylko marketing


@chripal: to chyba
nie wszyscy są tak #!$%@? jak ty i mają zdrowe podejście do życia/pracy i nie przejmują się pierdołami.


@chripal: jakimi pierdołami? Czy gdyby 80% pracodawców pisało w ogłoszeniach w Polsce że "białych nie chcemy" albo "wymagamy bycia muzułmaninem" to też by dla ciebie było pierdołą?

Skoro to taka pierdoła dlaczego oni coś takiego umieszczają w ogłoszeniach? Jaki jest powód?

Odniesiesz się do http://www.wykop.pl/wpis/15082317/#comment-50406399 ?
żeby tacy jak Ty nie wysyłali CV


@chripal: tacy czyli jacy? Ludzie którzy są ekspertami w swojej dziedzinie, i którzy chcą być oceniani na tej podstawie?

mają zdrowe podejście do życia/pracy i nie przejmują się pierdołami.


@chripal: czyli pozwalają na wszystko, na poniżanie i kiepskie warunki pracy itd byleby dostać na chleb? To jest zdrowe podejście?
piszą wyższe, bo tak wypada, zatrudniaja najlepszych niezależnie od wykształcenia, nikt sie potem tym nie chwali i jest ok


@chripal: Co masz na myśli pisząc "bo tak wypada"? Mogłbyś mi wyjaśnić ich/wasz tok rozumowania?

I jak zatrudniają najlepszych skoro wielu najlepszych omija ich firmę właśnie z powodu takich niepoważnych ogłoszeń?
hehe, nikt nie poniża nikogo pytając o jego wykształcenie


@chripal: to "poniżanie" nie odnosiło się akurat do tego

to raczej normalne podczas zatrudnienia


@chripal: dlaczego normalne? czemu to służy?
Normalnym jest też to że w krajach islamskich się rucha kozy czy inne 10 latki. Więc "normalność" to chyba kiepski argument, mało rzeczowy?

ok, kończę tą jałową dyskusję.


@chripal: ponieważ nie masz argumentów? Ja odpowiadam na pytania i zadaję moje,
najlepsi nie czytaja ogłoszeń, nie muszą, to do nich dzwonią ( ͡° ͜ʖ ͡°) pomyśl o tym


@chripal: nie. tylko ci którzy mają parcie na szkło i robią sobie pejsbuki i inne goldejny i wrzucają tam swoją historię życia i pracy i wszystkie dane

nie, ponieważ zmęczył mnie Twój pretensjonalny ton wypowiedzi


@chripal: jeśli pretensjonalny jest dla ciebie synonimem racji, to zgoda. Od początku unikasz odpowiedzi
@bez_pracy_brak_kolaczy: ale Twoje argumenty sa biciem piany i biadoleniem. Piszesz o jakims poniżaniu, bo pracodawca zapyta o wykształcenie, a o co ma pytać, ile dzieci zrobiłeś? To by dopiero było hur dur... Nie wiem dlaczego tak piszą w ogłoszeniach, podejrzewam, ze zależy im na opinii, że zatrudniają fachowców, a zareczam Ci, że dla 90% ludzi wykształcenie, dyplom lub inny certyfikat jest potwierdzeniem fachowej wiedzy pracownika. Oczywiscie, że to bzdura, ale tu
ale Twoje argumenty sa biciem piany i biadoleniem.


@chripal: moje argumenty są opisem rzeczywistości

Piszesz o jakims poniżaniu, bo pracodawca zapyta o wykształcenie


@chripal: kłamstwo. o poniżaniu pisałem w innym kontekście. stosowanie tzw.wykształcenia przy ocenianiu pracownika jest nie poniżaniem, a głupotą.

Nie wiem dlaczego tak piszą w ogłoszeniach, podejrzewam, ze zależy im na opinii, że zatrudniają fachowców, a zareczam Ci, że dla 90% ludzi wykształcenie, dyplom lub inny certyfikat jest