Wpis z mikrobloga

Elo, wykopowa porada lekarska, może coś ktoś wie.

Mam okropny problem ze skórą - od dwóch tygodni coraz bardziej wysypuje mnie na twarzy (co zdarzyło mi się ostatnio kilka lat temu), nie jest to trądzik, ale drobne czerwone pryszcze. Od jakiegoś miesiąca mam łuszczące się plamy po wewnętrznej stronie uda. Dermatologa mam pod koniec listopada (!), rodzinny nic nie powiedział, oprócz tego żebym piła wapno i smarowała plamę kremem nivea :(

Miała może któraś z #rozowepaski coś takiego? Dodam, że mam anemię z braku żelaza (mój organizm słabo wchłania i jestem na granicy normy od 10 lat), walczę od jakiegoś czasu z hipoglikemią, a w mojej rodzinie wszyscy są cukrzykami. Pls halp #medycyna #kiciochpyta #czyjestnasalilekarz
  • 27
@edicsson: Możliwe, że jakaś ostra alergia nagle. Mój tata miał coś podobnego, ale tylko wokół oczu, przyczyna nadal nieznana. Lepiej od razu idź do naprawdę dobrego dermatologa prywatnie, większość będzie ci wciskać kremiki na trądzik młodzieńczy.
@maVka: właśnie wokół oczu jest masakra, nawet matka mi wczoraj powiedziała, że paskudnie wyglądam. Może się nie łuszczy tam, ale bardzo mocno zaczerwienione i przekrwione.
@edicsson: zastanów się, czy nie dokonałaś jakiejś zmiany ostatnio, która mogła indukować takie zmiany - inne kosmetyki, nowy płyn do płukania, praca z odczynnikami chemicznymi, przeprowadzka do zagrzybionego mieszkania, kupno starego auta z nieprzeczyszczonymi filtrami etc.
@Shivaa: chyba wrócę się do niego w poniedziałek, u mnie wszystko zaczęło się właśnie pod koniec września.
Myślałam (byłam pewna), że ta sucha skóra na udzie to po obtarciu po rowerze - jeździłam bardzo dużo. Niestety zaczęło coraz bardziej swędzieć i zaczęło się pojawiać zaczerwienienie i druga i trzecia... No nic, mam nadzieję, że pomogą. Może niepotrzebnie też wiążę jedno z drugim (krostki na twarzy i te uda).