Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam kilka pytań odnośnie #uber
1. Jeśli klient zamówi podwózkę, ja zaakceptuje jego zapytanie i już będę w drodze do niego, to czy czas i kilometry które do niego pokonam, liczą się do płacy?
2. Co w przypadku, gdy będąc w drodze do klienta, anuluje on zamówienie?
Wiem,że zabierane jest mu z konta 10zł,ale czy ja mam z tego jakiś profit?
3. Ile trzeba czekać w Warszawie na nowego klienta? W której dzielnicy najlepiej czatować na klientów?
#pytanie #taxi
  • 21
  • Odpowiedz
1. Oczywiście, że nie.
2. Jeżeli do 5 minut to nic nie dostaniesz, a jeżeli powyżej to dostajesz 8zł.
3. Nie ma reguły.

Jesteś już zarejestrowanym kierowcą? Jak coś to mogę Ci podesłać zaproszenie.
@Szpenio:
  • Odpowiedz
@sqet: Hę?
@FredzIo: Niestety, mam już konto założone,ale może mój znajomy będzie zakładał za kilka dni, wtedy może zarejestrować,się z twojego linka.
A jak wygląda ,,start"? Jeśli wyślę do UBER, dokumenty, skany itp. to długo muszę czekać na akceptację? Co dzieje się później?
  • Odpowiedz
@Szpenio: 1. Nie liczą się (przynajmniej nie bezpośrednio - masz opłatę wstępną itd, która ma na celu pokrycie początkowego dojazdu)
2. Jeśli anuluje po powyżej 5 minutach od zamówienia, płaci 'karę'.
  • Odpowiedz
@FredzIo: Z ciekawości: Czy kierowca wie dokąd będzie kurs? Mieszkam w takim miejscu, że w większość miejsc mam blisko, ale czasami zdarza się podjechać taxi (jak na przykład pogoda jest do bani). No i niestety rodzimi kierowcy nie zawsze są zadowoleni. A jak to jest w uberze? Wie skąd dokąd będzie dokładnie jechał?
  • Odpowiedz
@sqet: Ale jaka policja? Przecież to nawet nie są ich kompetencje. Oni mają sprawdzić jedynie, czy auto jest sprawne technicznie, ma ważny przegląd, ubezpieczenie oraz czy drajwer ma prawko. I tyle.
  • Odpowiedz
@sqet: Bo pajace z tych filmów jeżdżą jako taksówki albo przewóz osób i pobierają gotówkę, pomimo braku licencji, kasy fiskalnej, etc. Uber to nie taksówka i nie przewóz osób, ponadto kierowca nie przyjmuje płatności bezpośrednio - jest luka prawna, którą Uber wykorzystuje i się z tym nie kryje. Wszystko jest legitne i nie ma się czego obawiać.
  • Odpowiedz